Strona głównaAktualnościŻywiołak gwiazdą lipcowego przeglądu Truskawka

Żywiołak gwiazdą lipcowego przeglądu Truskawka

11 lipca w Świdnicy odbędzie się kolejny plenerowy finał przeglądu muzycznego Truskawka. Oprócz 5 zespołów konkursowych wystąpi również folkmetalowy Żywiołak.


Żywiołak to grupa założona w 2005 roku w Warszawie przez lirnika Roberta Jaworskiego (ex-Kapela ze Wsi Warszawa), oraz Roberta Wasilewskiego (Open Folk). Grupa ma na swoim koncie takie wydawnictwa jak „Muzyka psychodelicznej świtezianki”, „Nowa Ex-Tradycja” i „Globalna Wiocha” oraz wiele nagród m.in. Prezesa Polskiego Radia na festiwalu „Nowa tradycja”. Kolejna płyta grupy pt: „Obyczaje śmiertelne”, nad którą muzycy obecnie pracują, poprzedzona zostanie EP-ką „Muzyka Psychoaktywnego Stolema”. Materiał z obu krążków oparty będzie w większości na materiale etnograficznym Pomorza. Przypadkowo i nieprzypadkowo idea ta wpisuje się idealnie w „Rok Kolberga”. Większość muzycznych inspiracji pochodzić będzie właśnie z jego tomu „Pomorze”, studiowanego przez Jaworskiego „niczym Biblia”. Zespół występował m.in. na festiwalach Open’er, Przystanek Woodstock i Castle Party oraz w Niemczech, Norwegii, Danii, Czechach na Węgrzech Litwie i na Syberii. Zapraszamy do obejrzenia teledysku grupy do utworu „Moskwa”:

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Impreza skierowana jest do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość zaprezentowania się na scenie plenerowej przed headlinerem (gwiazdą wieczoru) i walki o nagrodę finansową w wysokości 2000 zł. W tym roku podczas eliminacji w Klubie Bolko jury wyłoniło finalistów w składzie: Endline (Świdnica/Wrocław), Kwestia Czasu (Bielawa), Angry Again (Wałbrzych/Świebodzice), Comin(Wałbrzych), The Inżyniers (Świdnica/Wrocław).

Truskawka odbędzie się w sobotę 11 lipca w Świdnicy a wstęp będzie bezpłatny. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i wykonawcach można znaleźć na stronie

Świdnickiego Ośrodka Kultury (www.sok.com.pl/truskawka2015) oraz na stronie FB Truskawki (www.facebook.com/TruskawkaFest). Partnerem przeglądu jest pizzeria Da Grasso Świdnica.

zywiolak_photo 2

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl