Strona głównaAktualnościZwiedzili inwestycje w Bielawie ważne dla rozwoju województwa

Zwiedzili inwestycje w Bielawie ważne dla rozwoju województwa

26 września delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu gościła z wizytą w Bielawie. Do naszego miasta przyjechali przedstawiciele wydziałów odpowiedzialnych za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Wizyta pracowników marszałkostwa na czele z Dyrektorem Wydziału Zarządzania RPO – Sławomirem Sobieszkiem i Dyrektorem Wydziału Wdrażania RPO – Łukaszem Urbankiem, miała związek z przeglądem flagowych inwestycji, finansowanych z Unii Europejskiej w ramach RPO WD, które zostały uznane za istotne dla rozwoju i promocji całego regionu. Delegacja zwiedziła w Bielawie Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości, Międzynarodowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Szkoła Leśna” oraz Interaktywne Centrum Poszanowania Energii.

Warto podkreślić, że Bielawa była jedynym miastem w powiecie dzierżoniowskim, które wizytowała delegacja z Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawiciele dolnośląskiej instytucji byli pod dużym wrażeniem programu edukacyjnego, wyposażenia i realizowanych zajęć w Szkole Leśnej i Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii. Jednak jak sami powiedzieli najbardziej zapamiętają Art-Inkubator, który ich zdaniem jest jedną z najbardziej innowacyjnych inwestycji tego typu na Dolnym Śląsku.

art_inkubator_panorama_2

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl