Strona głównaWydarzeniaŹródełka wody pitnej w wałbrzyskich szkołach

Źródełka wody pitnej w wałbrzyskich szkołach

Na przełomie sierpnia i września w ponad dwudziestu wałbrzyskich szkołach zamontowano źródełka wody pitnej. Docelowo wszystkie placówki oświatowe podlegające UM w Wałbrzychu będą wyposażone w poidełka.

Źródełka wody pitnej zakupiły wałbrzyskie Wodociągi, nie tylko po to by zaspokoić pragnienie dzieci. To element kampanii edukacyjnej.

– Jako lekarz mogę potwierdzić, ze woda z kranu jest zdrowa i smaczna. Zachęcamy wałbrzyskie dzieci by piły wodę z kranu, zamiast wysokokalorycznych napojów słodzonych – mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szelemej.

– Chcemy przekonać wałbrzyszan, ze z ich kranów płynie zdrowa i czysta woda, zdatna do picia. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano znaczących inwestycji w sieci wodociągowej. Dzięki temu wałbrzyska woda jest dobra, smaczna – mówił Marek Mielniczuk, prezes wałbrzyskich wodociągów. Jakość potwierdzają badania laboratoryjne oraz kontrole Sanepid-u. – Prowadzimy kilkaset badan wody w ciągu roku. Zapewniam, ze jest ona dobrej jakości – mówiła Małgorzata Bąk z Sanepid-u.

Zamontowane źródełka wody pitnej są najwyższej jakości. Producent Haws Corporation z Berkley w USA to uznany producent, światowy lider w tej branży. Źródełka posiadają odpowiednie certyfikaty, wśród nich Państwowego Zakładu Higieny. Tym samym są urządzeniami całkowicie bezpiecznymi dla ludzi. Tak wiec pijmy wodę z kranu!

woda pitna

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl