Strona głównaAktualnościZnamy listy zgłoszeń 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

Znamy listy zgłoszeń 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

Siedemdziesiąt załóg widnieje na oficjalnej liście zgłoszeń 47. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE.  Aż jedenaście zespołów zgłosiło się do udziału w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w samochodach klasy R5. To rekordowa liczba tak mocnych samochodów na liście zgłoszeń rajdu zaliczanego do RSMP.

Listę otwierają reprezentanci Skoda Polska Motorsport – Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia R5). Z numerem 2 w Świdnicy wystartują Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (Ford Fiesta Proto). Z numerem 3 na trasę wyruszą reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

Dziesięć zespołów zgłosiło się w mocnej klasie Open 4WD, co zapowiada także bardzo zaciętą rywalizację. Do klasy HR2 zgłosiły się cztery zespoły. Aż 14 samochodów jest zgłoszonych w klasie Open 2WD, trzy załogi zgłosiły się w klasie 3, a osiem w klasie 4. Sześć zespołów zgłosiło auta w klasie Open 2WD-, cztery w klasie HR3, sześć w klasie HR4, a trzy w HR5 zamykających listę zgłoszeń.

 Do pierwszej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 19 załóg. Dodatkowo trzy pojadą bez pomiaru czasu. Listę otwierają Piotr Zalewski z Piotrem Szadkowskim wPorsche 911 SC, do Rajdu zgłosił się także Robert Luty z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy). Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską wystartują za kierownicą Audi Quattro, a Marek Suder z Dariuszem Gurdziołkiem zgłosili się w Fordzie Sierra Cosworth 4×4.

Zobacz listę zgłoszeń RSMP
Zobacz listę zgłoszeń HRSMP

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl