Strona głównaAktualnościZnaczki turystyczne z dzierżoniowskiego ratusza

Znaczki turystyczne z dzierżoniowskiego ratusza

Dzierżoniów dołączył do miejsc wyróżnionych znaczkiem turystycznym. Można je spotkać w 20 państwach Europy. Turyści, którzy odwiedzają dzierżoniowską wieżę ratuszową lub mennicę, mają możliwość udokumentowania swego pobytu poprzez zakup drewnianych krążków z wizerunkiem ratusza i przypisanym mu numerem. To dobra wiadomość nie tylko dla kolekcjonerów, którzy je zbierają.

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, z metalowym oczkiem do zawieszenia. Składa się z trzech elementów: samego znaczka z grafiką wypalaną w drewnie, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, bo ci, którzy zbiorą 10 znaczków z kolejnymi numerami, mogą wziąć udział w grze kolekcjonerskiej.

Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta.

Do każdego Znaczka Turystycznego przymocowana jest papierowa karteczka, która imituje drewno. Na jednej stronie znajduje się nazwa produktu, kraj, z którego pochodzi, krótkie wyjaśnienie czym jest znaczek. W środku, do naciętych miejsc, jest włożona naklejka o średnicy 22 mm z folii samoprzylepnej, którą można ją wkleić do dziennika kolekcjonerskiego lub gdzie indziej.

Na drugiej stronie znajdują się podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej, strona internetowa i kod kreskowy.

Koszt takiego znaczka to 6 zł. Znaczki można nabyć w Wydziale Promocji Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

odznaki dzierozniow

Źródło: UM Dzierżoniów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl