Strona głównaAktualności„Zjazd Ząbkowiczan” z całego świata w dniach od 8 do 12 maja 2015

„Zjazd Ząbkowiczan” z całego świata w dniach od 8 do 12 maja 2015

W maju 2015 Ząbkowice Śląskie planują zorganizować niezwykłe spotkanie, aby uczcić 70-lecie polskiej obecności w Ząbkowicach Śląskich i szeroką integrację lokalnego społeczeństwa. Ząbkowice Śląskie to miasto, które pamięta o swoich Mieszkańcach, zarówno obecnych, jak i tych, którzy żyją dziś w innych częściach Polski, Europy i całego świata.

Władze miasta chcą, aby do Ząbkowic Śląskich przyjechali wszyscy Ząbkowiczanie, których historia i los pokierował w różne odległe części świata. Planują, że zorganizowany „Zjazd Ząbkowiczan” da wszystkim uczestnikom okazję na miłe po latach spotkanie w gronie dobrych  ludzi.

Dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia zostaną przygotowane ciekawe atrakcje, m. in. wycieczka po mieście; wystawa „My Ząbkowiczanie – życie mieszkańców Ząbkowic Śląskich w latach 1945 – 2015”; sesja popularnonaukowa o tej samej nazwie; dodatkowo wspólny obiad w plenerze. Regionalną i lokalną tożsamość i tradycję podkreśli „Jarmark Produktu Regionalnego”, na którym będzie można zakupić wspaniałe i niepowtarzalne rękodzieło oraz produkty spożywcze wyrabiane według receptur i pomysłów producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Oczywiście nie zabraknie programu artystycznego, zwieńczonego zabawą taneczną.

„Będzie mi niezmiernie miło gościć Państwa w Waszych rodzinnych stronach, być z Państwem w naszym ukochanym mieście. Jestem przekonany że zjazd ząbkowiczan będzie wspaniałą okazją nie tylko do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których mogliście Państwo już od lat nie widzieć. Do zobaczenia!” – mówi Burmistrz Marcin Orzeszek.

Spotkajmy się wszyscy 8 maja 2015 roku! Spędźmy mile czas w „Mieście Krzywej Wieży i Franekensteina”. Zapraszamy w gościnne progi Ząbkowic Śląskich!

zabkowice slaskie

 Źródło: UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl