Strona głównaAktualnościZjazd Strzegomian w Ameryce Północnej (FOTO)

Zjazd Strzegomian w Ameryce Północnej (FOTO)

Trzeci rok z rzędu byli strzegomianie i ich goście, zamieszkujący obecnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, usłyszeli znajomy dźwięk fanfar, oznajmiający rozpoczęcie kolejnego Zjazdu Strzegomian. Ta piękna i niezwykle wzruszająca uroczystość odbyła się 18 października br. w Millenium Gardens Banquet Centre w Brampton (prowincja Ontario, Kanada).

Tegoroczne spotkanie miało wiele rozrywkowych akcentów, ciekawe konkursy i atrakcyjne nagrody. Wystąpili także znani i lubiani artyści. A wszystko w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

– Strzegom staje sie coraz bardziej rozpoznawalny wśród kanadyjskiej społeczności, przedstawiany jest w mediach, na plakatach, prezentowany w wywiadach – zaznacza Emilia Budzik, współorganizator zjazdu.

DSC_6648

Jak podkreślali uczestnicy imprezy, Strzegom – choć nie jest metropolią – jest jedynym w swoim rodzaju miastem, a hasło „Granitowe serce Polski” było w dniu zjazdu odmieniane przez wszystkie przypadki. 18 października to „serce” było jak pochodnia i odbijało się w radosnych spojrzeniach, wzruszeniach, rozczulających gestach uczestników uroczystości. Występy artystyczne uświetniające coroczne spotkania są zawsze na wysokim poziomie, często sponsorowane przez kanadyjskie firmy. Tegoroczny duet muzyków został przyjęty owacjami na stojąco.

– Uczestnicy zjazdu kolejny raz zachwycili się pięknym przesłaniem, nagranym specjalnie na tę okazję przez burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchytę. Dziękujemy serdecznie za żywy obraz miasta i ciepłe słowa. Chcemy w tym miejscu oczywiście pozdrowić wszystkich mieszkańców Strzegomia i zapewniamy, że zawsze będziemy wracali z dumą do naszych korzeni – podsumowuje Emilia Budzik.

DSC_6640

Wszystko zaczęło się w 2012 r., gdy Strzegom obchodził 770-lecie nadania praw miejskich. Propozycja Emilii Budzik wzbudziła ogromny entuzjazm wśród tamtejszej Polonii. W premierowym zjeździe udział wzięło około 100 osób z różnych rejonów Kanady i USA.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl