Strona głównaInwestycjeZintegrowane Centrum Przesiadkowe

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

Budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego w miejscu dworca kolejowego i autobusowego w Świdnicy. Projekt jest wart 24 mln zł. Miasto wyłożyło ponad 8 mln zł z własnego budżetu, pozostałe pieniądze pochodzą ze środków unijnych.

I etap – przebudowa i rewaloryzacja budynku dworca PKP (obecnie realizowana) i ul. Dworcowej. W odnowionym obiekcie znajdzie się miejsce na centrum obsługi podróżnych, lokale usługowe i gastronomiczne, a także letni ogródek. Po remoncie do części budynku dworca przeniesione zostanie Biuro Strefy Płatnego Parkowania.
W ramach realizacji ul. Dworcowej i placu dworcowego przewidziano przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych. Przebudowę ogrodzenia istniejącego od strony ul. Dworcowej i budowę nowego ogrodzenia od strony torów kolejowych, tereny zielone.

II etap – budowa dworca autobusowego na bazie istniejącego dwupiętrowego budynku. Perony, z których dziś odjeżdżają autobusy przy ul. Kolejowej zostaną przeniesione pod nowe wiaty przy dworcu autobusowym. W ramach tego etapu wykonana zostanie droga wewnętrzna wraz z placem manewrowym i peronami dla autobusów, miejscami postojowymi dla autobusów oraz samochodów osobowych i zatoki dla TAXI. Przebudowany zostanie również spory fragment ulicy Kolejowej wraz z chodnikami i włączeniem w ul. Wałbrzyską. W tym rejonie przewidziano również zieleń, ławki, kosze.

III etap – budowa przejścia podziemnego i remont obecnego przejścia pod torami kolejowymi dworca PKP. Przejście podziemne umożliwi połączenie ul. Kolejowej z dworcem PKP, co będzie stanowiło dogodne, a przede wszystkim bezpieczne przejście dla podróżnych. Przejście podziemne zostanie wydłużone i będzie się kończyło schodami i windami dla osób niepełnosprawnych.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl