Strona głównaAktualnościZewnętrzne centrum sportowo rekreacyjne przy ul. Ułańskiej w Świdnicy otwarte (FOTO)

Zewnętrzne centrum sportowo rekreacyjne przy ul. Ułańskiej w Świdnicy otwarte (FOTO)

Zakończono przebudowę terenu przy ulicy Ułańskiej. W sobotę 30 sierpnia o godz. 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie całego kompleksu. Po gruntownej rewitalizacji teren ten zyskał zupełnie nowe oblicze.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonano dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefę rekreacyjną dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownię pod chmurką i parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostały także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowano specjalną pochylnię ułatwiającą korzystanie z tego terenu.

Od soboty mieszkańcy mogą korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w ramach tej inwestycji.

WIĘCEJ O INWESTYCJI

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl