Strona głównaAktualnościZbliża się Półmaraton Henrykowski – Jedyny taki bieg

Zbliża się Półmaraton Henrykowski – Jedyny taki bieg

Ci, którzy mieli już okazję przebiec trasę Półmaratonu Henrykowskiego, zgodnie twierdzą, że to trudny, prawie półgórski bieg. Do dnia startu – 8 sierpnia – pozostał niespełna miesiąc, a na liście startowej jest już ponad 200 zgłoszonych osób.

Półmaraton Henrykowski to – jak twierdzą jego organizatorzy – “Jedyny taki bieg”. Jego trasa biegnie przez siedem miejscowości Gminy Ziębice i dwie – Gminy Przeworno. Biegacze nie mogą narzekać na nudę i brak wyzwań – raz jest płasko, raz – w kość dają podbiegi, a na ponad 20-kilometrowej trasie zróżnicowana jest także nawierzchnia dróg. Jednak wszelkie trudy walki z samym sobą wynagradzają niezapomniane widoki.

Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal przygotowany specjalnie z okazji tegorocznego Półmaratonu Henrykowskiego. Z kolei na zwycięzców czekają puchary i nagrody pieniężne. Puchary zostaną przyznane w aż 18 kategoriach: generalnej kobiet i mężczyzn (open), w 10 kategoriach wiekowych (K20 i M20, K30 i M30, K40 i M40, K50 i M50 oraz K60+ i M60+) oraz według klasyfikacji mieszkańców Gminy Ziębice, mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego i mieszkańców Powiatu Strzelińskiego. Natomiast nagrody pieniężne otrzymają trzy kobiety i trzej mężczyźni, który jako pierwsi dobiegną do mety.

Zapisy trwają do 31 lipca i odbywają się poprzez stronę internetową Półmaratonu. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe już tylko w dniu zawodów. Do końca lipca wpisowe wynosi 75 zł, jednak w dniu zawodów kwota ta wzrośnie do 100 zł, dlatego też warto jak najszybciej zapisać się i opłacić udział w biegu.

Patronat medialny nad biegiem objęły: TVP Wrocław, Polskie Radio Wrocław, portal MaratonyPolskie.pl, Express-Miejski.pl, tygodnik Euroregio Glacensis oraz portale Doba.pl, dkl24.pl oraz TerazSudety.pl. Z kolei partnerami i sponsorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., Gmina Przeworno, BMK Europe – właściciel marki Urzędowski, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Henryków, Klasztor Księgi Henrykowskiej, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, Mineral Zdrój oraz Zakład Pogrzebowy “Orea”.

Więcej informacji na temat Półmaratonu Henrykowskiego znajduje się na stronach: www.polmaraton-henrykowski.pl oraz www.facebook.com/polmaratonhenrykowski2015.

polmaraton_henrykowski2015

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl