Strona głównaAktualnościZawody strażackie w Czechach z udziałem młodych strażaków z Karpacza

Zawody strażackie w Czechach z udziałem młodych strażaków z Karpacza

W sobotę 11.10.2014 dzieci z Karpacza uczestniczyły w międzynarodowych zawodach sprawnościowych pn. ” Młody Strażak” zorganizowanych przez OSP Horny Lanov-Czechy. W zawodach uczestniczyły dziecięco- młodzieżowe drużyny z Czech, Słowacji i Polski, nasz kraj reprezentował Karpacz i Szklarska Poręba.

Zawody były podsumowaniem umiejętności jakie dzieci nabyły i rozwinęły w trakcie tygodniowego letniego obozu 18-23 sierpnia br. oraz jednodniowego treningu 27 września w Czechach. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki projektowi transgranicznemu Polska –Czechy pn.’ Współpraca i wymiana doświadczeń między strażakami, w gminach Lanov, Szklarska Poręba i Karpacz”. Strażacy z wymienionych Gmin oprócz swoich statutowych zadań postanowili przy wsparciu Gminy zorganizować młodzieżowe drużyny, które w przyszłości będą mogły zasilić szeregi Straży Pożarnej.

To bardzo dobra i ciekawa inicjatywa, która zachęciła dzieci do aktywności, poprawy sprawności (bieg przez przeszkody, równoważnie, zwijanie i rozwijanie węży strażackich, wiązanie węzłów) poznawania znaków ostrzegawczych, informacyjnych, sygnałów oraz pierwszej pomocy etc.Ogromnym plusem tej inicjatywy jest integracja dzieci z różnych szkół, miast i krajów.

Informacja :Kier.wyjazdu Ewelina Janisławska,
Zdjęcia: Bogusław Gryszko

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl