Strona głównaAktualnościZawody o Dziecięcy Puchar Orlicy w Zieleńcu

Zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy w Zieleńcu

23 stycznia na stokach Zieleniec Ski Arena do sportowej rywalizacji staną najmłodsi amatorzy narciarskiego fachu. Rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu kategoriach wiekowych, a każdy zawodnik przejechać będzie musiał dwa przejazdy slalomu giganta.

Dziecięcy Puchar Orlicy to impreza sportowa, której już 21 edycja odbędzie się na zielenieckich stokach. Od samego początku głównym motywem wydarzenia była aktywna forma spędzania wolnego czasu przez najmłodszych, oczywiście w duchu sportowej rywalizacji. Zawody odbędą się na stoku nr 5 przy Vital & SPA Resort Szarotka (stok z kanapą 4 osobową W5).

W ciągu sezonu narciarskiego zwykle odbywają się 3-4 zawody, jednak ich organizacja uzależniona jest oczywiście od panujących w Zieleńcu warunków narciarskich. A ponieważ te są obecnie wyśmienite, w najbliższą sobotę w zawodach udział weźmie bardzo duża liczba młodych zawodników.

Sportowa rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu kategoriach wiekowych:

a) Smerfy: rocznik 2010 roku i młodsze;

b) Skrzaty: rocznik 2008-2009;

c) Krasnale: rocznik 2006-2007;

d) Starsze Krasnale: rocznik 2003-2005;

e) Elfy: rocznik 2000-2002;

f) Open: rocznik 1999 i starsze.

Co ważne, wciąż można zapisywać się na zawody; mailowo (na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed kaz

dymi zawodami), będzie to można zrobić także osobiście w dniu zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku Vital & SPA Reosrt Szarotka (Zieleniec 72).

Udział w zawodach nie wiąże się z dużym nakładem finansowym – wpisowe wynosi 30 zł od osoby, a członkowie najbliz

szej rodziny (rodzice i dzieci) mogą dokonywać zapisów wspólnie, w kwocie 25 zł od osoby. Wpłaty wpisowego dokonywać będzie można w dniu zawodów najpóźniej do godz. 11:00 w sekretariacie Pucharu.

W kurorcie narciarskim Zieleniec Ski Arena od kilkunastu dni panują idealne warunki narciarskie. Utrzymująca się temperatura poniżej zera, nierzadko gęsto padający śnieg sprawiają, że nie jest konieczne nawet dośnieżanie. Aktualnie czynnych jest 21 z 24 wyciągów i kolei oraz 33 z 41 tras – dlatego też warto do Zieleńca wybrać się nie tylko na same zawody, ale i na cały weekend, ponieważ miejsc i możliwości do szusowania jest naprawdę wiele.

Dodatkową atrakcja jest także uruchomiona dwa tygodnie temu nowa kolej kanapowa przy kompleksie Mieszko, która jest częścią infrastruktury przeznaczonej właśnie dla początkujących narciarzy z rodzinami – łagodnie położone stoki oraz wyciągi orczykowe i taśmowe są idealnym miejscem do stawiania pierwszych kroków na nartach oraz szlifowania zdobytych już umiejętności.

Wszystkie bieżące, codziennie aktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej kurortu: www.zieleniec.pl, a także na Twitterze, profilu stacji narciarskiej na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili w Zieleńcu warunki atmosferyczne.

dzieciecy_puchar_orlicy_2k15_2k16

* * *

Zieleniec Ski Arena to jeden z największych kurortów narciarskich na Dolnym Śląsku. Oferuje narciarzom i snowboardzistom 24 wyciągi i koleje, na które składa się także 5, a od soboty 6 nowoczesnych kanap (w tym jedna kanapowo-gondolowa) oraz 22 kilometry doskonale przygotowanych tras.

Większość z nich jest oświetlonych, dzięki czemu narciarze mogą szusować do późnych godzin wieczornych. Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po bardzo wymagające.

Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można także w sklepie internetowym dostępnym na stronie internetowej kurortu.

Zieleniec Ski Arena

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl