Strona głównaAktualnościZaprojektuj medal 2 RST Półmaratonu Świdnickiego

Zaprojektuj medal 2 RST Półmaratonu Świdnickiego

W imieniu Fundacja Wroactiv zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt medalu, który przyznawany będzie za udział w czekającym nas  5 listopada 2 RST Półmaratonie Świdnickim.

Do 11 września należy zgłaszać prace w formie pliku graficznego (preferowane: jpg; png; tiff; bmp; pdf). Projekty prosimy kierować na adres: kontakt@wroactiv.pl.

Wszystkie nadesłane prace, spełniające wymogi techniczne zostaną zaprezentowane na stronie www.swidnica.wroactiv.pl oraz na facebooku Wroactiv i poddane głosowaniu. Trzy projekty, które uzyskają największą ilość głosów, zostaną przekazane do ostatecznej oceny komisji, złożonej z przedstawicieli organizatorów oraz profesjonalnego medaliera. Zwycięski projekt wybrany zostanie do 20 września, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci aparatu fotograficznego Fuji INSTAX MINI. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane w dniu otwarcia biura zawodów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://polmaraton.swidnica.pl/2016/08/konkurs-zaprojektuj-medal/.

Natomiast pod adresem www.polmaraton.swidnica.pl trwa już rejestracja uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2016 roku.

Chęć udziału w biegu zadeklarowało już ponad 700 osób. Zachęcam więc niezdecydowanych, aby zapisywali się i przypominam, że tylko do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa dla osób spoza powiatu świdnickiego. Dla 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla 3 najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowemówi kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego, Radosław Werner.

Tegoroczną nowością będą biegi dodatkowe, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa i rekreacyjny marsz Nordic Walking na podobnym dystansie, w których udział będzie mogło wziąć po 200 zawodników.

Dla najmłodszych przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w  Świdnicy. W tym roku nowością będą zgłoszenia internetowe dla dzieci, aby każdy młody zawodnik mógł poczuć się jak jeden z uczestników półmaratonu. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września.

Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach tj.  rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

 – Ogromne zainteresowanie pierwszym półmaratonem jest dla nas dowodem, że organizacja tej imprezy to strzał w dziesiątkę. Bieganie staje się modne, coraz więcej osób korzysta z tej najprostszej formy aktywnego wypoczynku. Świdnicki półmaraton to propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej doskonałej promocji miasta. Bardzo się też cieszę z niezwykle udanej współpracy ze sponsorami imprezy, w tym ze sponsorem tytularnym, świdnicką firmą RST – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Sponsorami 2 RST Półmaratonu Świdnickiego są: RST Software Masters, BRUBECK, Alior Bank Oddział w Świdnicy, Krause, Mineral Zdrój, Boramex i Bel-Pol.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl