Strona głównaAktualnościZapraszamy na rajd turystyczny w ramach I EarthCache Event na Przedgórzu Sudeckim

Zapraszamy na rajd turystyczny w ramach I EarthCache Event na Przedgórzu Sudeckim

W imieniu Geoparku Przedgórze Sudeckie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie turystycznym w ramach I EarthCache Eventu na Przedgórzu Sudeckim!

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2017 r. (sobota) i rozpocznie się w Strzelinie, gdzie będziemy mieć niepowtarzalną okazję zajrzenia do kopalni granitu – jednego z największych tego typu kamieniołomów na świecie. Następnie pod okiem doświadczonego geologa udamy się pieszo trasą przez Skałki na Borowej, Gromnik, Diabelską Kręgielnię do Skałki Goethego.

Zapraszamy na rajd turystyczny w ramach I EarthCache Event na Przedgórzu Sudeckim

Po drodze oprócz poznania unikalnych obiektów przyrody nieożywionej będzie można zapoznać się z geocachingiem, zdobywającą coraz większą popularność zabawą terenową. Zakończenie imprezy odbędzie się w gościnnych Sulisławicach, gdzie na uczestników czekać będą ognisko z kiełbaskami, prelekcje na tematy przyrodnicze i upominki. Będzie także możliwość zwiedzenia Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcamy rodziny z dziećmi, młodzież, seniorów, a także wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w terenie.

Zapisy na wydarzenie: https://goo.gl/forms/kzkUc8cxFJq7scN92
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/406127336447088/
Dla geokeszerów: https://www.geocaching.com/geocache/GC73DT0_i-earthcache-event-na-przedgorzu-sudeckim?guid=ab2bbc22-b067-4b97-877b-b4c3c6902076

UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl