Strona głównaAktualnościZapraszamy na Jesienny Weekend Pod Parą

Zapraszamy na Jesienny Weekend Pod Parą

Serdecznie Państwa zapraszamy na „Jesienny Weekend pod Parą” podczas, którego łączymy zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz cogodzinną przejażdżkę zabytkowym parowozem Tkt48-18 po Trasie Parowozowej.

Ta kilometrowa trasa kolejowa na terenie bocznicy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to edukacyjna przejażdżka podczas, której nasi przewodnicy opowiadają o mijanych podczas wycieczki obiektach takich jak: kanał oczystkowy, zapadnia, dźwig węglowy, żuraw wodny, elektrowyciąg, obrotnica, olejarnia i piaskownia oraz taborze kolejowym. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn. Ponad 50 lokomotyw, 70 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów.  Ekspozycja zawiera również takie urządzenia, jak makieta kolejowa, komputer ODRA, maszyny rolnicze, stolarskie, poligraficzne oraz Mini Muzeum Zabawek.

Natomiast w niedzielę poza zwiedzaniem serdecznie zapraszamy wraz z Urzędem Miasta w Dzierżoniowie  na Pociąg do Prezentacji – złożony z parowozu TKt48-18 oraz 2 wagonów osobowych serii Bi, który zawiezie i odwiezie chętnych bezpłatnie na święto lokalnego biznesu „Dzierżoniowskie Prezentacje”.

Wyjazd pociągu z Jaworzyny Śląskiej planowany jest o godz. 12.58, a ze Świdnicy o godz. 13.12. Do Dzierżoniowa przyjedzie on o godz. 13.45. Kurs powrotny o godz. 22.00. Do Świdnicy pociąg zawita o godz. 22.31, do Jaworzyny Śląskiej o 22.47. Zabytkowy pociąg będzie stał na bocznicy przy wjeździe na OSiR i będzie udostępniony dla zwiedzających, podobnie jak filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w dzierżoniowskiej parowozowni (Kolejowa 8b, 58-200 Dzierżoniów).

Na gości czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących, m.in. pokazy klubów sportowych i program dla rodzin na małej scenie (godz. 16.00-19.00). oferta wystawiennicza przedsiębiorców,występy najmłodszych dzierżoniowian,  koncert Krystyny Giżowskiej. Imprezę zakończy koncert gwiazdy – grupy LemON, młodych Łemków z Dolnego Śląska (godz. 19.30) i pokaz laserowy (godz. 21.00).

Muzeum czynne od 10 00 do 18 00

Bilet- na trasę parowozową w Muzeum- w cenie 6 zł do nabycia w kasie Muzeum
Pociąg do prezentacji – bezpłatny, liczba miejsc ograniczona ( 100 szt.)

pociąg fot. muzeumtechniki.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl