Strona głównaAktualnościZapowiedź 14. Mistrzostw Polski w Drezynowaniu

Zapowiedź 14. Mistrzostw Polski w Drezynowaniu

Drezyny ręczne i spalinowe wracają na sowiogórskie tory! Tradycyjnie, w przedostatni weekend lipca zapraszamy na wielkie, drezynowe święto. To już 14. edycja kultowego wydarzenia, które od lat przyciąga wielu miłośników kolei- od najmłodszych do najstarszych.


Przez dwa dni w Jugowicach będzie można zarówno zobaczyć ciekawe pojazdy kolejowe, jak i skorzystać z możliwości przejażdżki nimi. Dla pewnych siebie i spragnionych rywalizacji – zawody na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji.

Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Gminę Walim i naszych partnerów. Ponadto dla naprawdę odważnych mamy zawody DLA TWARDZIELI. Ważną zmianą jest to, że ta kategoria zostanie w tym roku rozegrana w sobotę. Do rywalizacji zapraszamy drużyny składające się z 4 pełnoletnich osób. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację, z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. W tej kategorii, może wystartować tylko 20 drużyn.

drezyny banner 2016

Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10:00 , w biurze zawodów.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami na stacji, oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych na terenie naszego kraju. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. To wszystko na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach (GminaWalim, Dolny Śląsk), która na dwa dni w roku, zamienia się w prawdziwą, polską stolicę drezyn.

NOWOŚĆ!
Na czas imprezy uruchamiamy połączenie autobusowe pomiędzy Jedliną-Zdrój, a Jugowicami. Dzięki temu będzie można łatwiej dojechać i wrócić z wydarzenia. Kursy będą realizowane przez prawdziwy, amerykański autobus szkolny. Odjazdy są skomunikowane z wybranymi kursami linii nr 5. (szczegóły na stronie www.drezyny.org)

To jednak nie wszystko. Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wśród nich program dla dzieci, prezentacja drużyny futbolu amerykańskiego – Miners Wałbrzych, program kulturalny „Podróż z Muzyką” czyli Zespół Muzyczny „KWARC, oraz „Maestro”. Po ogłoszeniu wyników – koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu „Dagda Point”, a na deser DJ „Raf’G. Nie zabraknie również stoisk z gastronomią oraz lokalnych wystawców.

Bartosz Szarafin
Sowiogórskie Bractwo Kolejowe

Więcej informacji, dojazd oraz szczegółowy program na stronie: www.drezyny.org
Bieżące informacje i aktualności na: www.fb.com/SowiogorskieBractwoKolejowe

Organizatorzy:
Gmina Walim, Sowiogórskie Bractwo Kolejowe

drezyny plakat 2016

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl