Strona głównaAktualnościZaplecze sanitarne pod pole kempingowe nad Jeziorem Bielawskim

Zaplecze sanitarne pod pole kempingowe nad Jeziorem Bielawskim

Miasto Bielawa rozpoczęło budowę zaplecza sanitarnego pod planowane uruchomienie pola namiotowego oraz dla kamperów. Obiekt budowany jest tuż przy wejściu na pole kempingowe od strony Wakeparku Bielawa.

W ostatnich tygodniach wyremontowana została również instalacja elektryczna zasilająca stanowiska przeznaczone dla osób, które będą wypoczywać w namiocie, przyczepie kempingowej bądź w kamperze. Dzięki tym inwestycjom jest duża szansa, aby od tegorocznego sezonu letniego rozszerzyć ofertę turystyczną w postaci pola kempingowego. Należy bowiem podkreślić, że o możliwość skorzystania z tej formy wypoczynku pyta wielu turystów.

Jednocześnie wspomniane działania stanowią realizację kolejnego etapu turystycznego zagospodarowania Jeziora Bielawskiego.

Bielawa pozyskała blisko 400 tysięcy złotych z Unii Europejskiej na pierwszy etap turystycznego zagospodarowania Jeziora Bielawskiego. Dzięki funduszom zewnętrznym teren plaży i jej najbliższego otoczenia będzie bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów.

Projekt przewiduje między innymi budowę: systemu ścieżek wraz z traktami dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi, nowego pomostu, miejsc do rekreacji i wypoczynku, przebieralni oraz markiz w formie żagli. Na nowo urządzona zostanie także piaszczysta plaża, pojawią się nowe nasadzenia i trawniki. Pozyskane środki wykorzystane zostaną również na promocję ekologii i poszanowania środowiska naturalnego. W rejonie plaży zamontowane będzie urządzenie multimedialne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt modernizacji plaży może sięgnąć 450 tysięcy złotych.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl