Strona głównaAktualnościZamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym

Zamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym

W Karkonoskim Parku Narodowym pozostają zamknięte wyłączone na zimę szlaki letnie. Mimo, że śniegu ubywa, nadal występuje zagrożenie lawinowe i nie ustąpił śnieg w tzw. Rynnie Śmierci na Drodze Jubileuszowej czy na żółtym szlaku do Śnieżnych Kotłów. Zamknięty z powodu remontu pozostaje szlak zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej, z powodu zagrożenia lawinowego i zagrożenia osunięciami czerwony przez Kocioł Łomniczki, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni, żółty przez Biały Jar i  „Droga Jubileuszowa” na Śnieżkę. Z powodu ochrony cietrzewi i sokołów wędrownych zamknięty pozostaje odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu i odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego.

W Karkonoszach rozpoczynamy wspólnie z harcerzami i wolontariuszami kampanię informacyjną przy zamkniętych odcinkach.l Będą też prowadzone kontrole. Zapraszamy również dziennikarzy do relacjonowania tego przedsięwzięcia. Po świętach  zaproponujemy termin. Dołączamy wypowiedź Michała Makowskiego, szefa działu udostępniania KPN  i zdjęcie Białego Jaru sprzed kilku dni (do wykorzystania). Autorką zdjęcia jest Joanna Kuś z KPN.

Informacje i mapki są na stronie

https://kpnmab.pl/ostrzezenia

Informacje ze strony czeskiej

https://www.horskasluzba.cz/cz/pocasi-na-horach/lavinova-predpoved/krkonose?fbclid=IwAR3a20b1ADfkxJGkRA37UBUES1E7kKSxZd4bdJad8c4c_2IHj7-t5a1aXvU

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl