Strona głównaAktualnościZakończyła się budowa nowego integracyjnego żłobka w Szklarskiej Porębie

Zakończyła się budowa nowego integracyjnego żłobka w Szklarskiej Porębie

Dobiegła końca budowa nowoczesnego integracyjnego żłobka  w Szklarskiej Porębie. Uroczyste otwarcie nowego obiektu nastąpiło 5 listopada o godzinie 15. 

Wybudowany budynek żłobka integracyjnego posiada trzy odziały żłobkowe podzielone wiekowo, przeznaczone maksymalnie dla piętnaściorga dzieci każdy. Budynek i jego otoczenie spełnia wszystkie wymogi stawiane tego typu obiektom w Ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Wybudowany żłobek jest obiektem parterowym, wybudowanym w technologii szkieletowej drewnianej o powierzchni 539,0 m2 Budynek żłobka jest obiektem energooszczędnym o niewielkim zapotrzebowaniu na energię. Obiekt wyposażony jest we wszystkie niezbędne instalacje łącznie z instalacją solarną do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Cały budynek żłobka za wyjątkiem pomieszczeń kotłowni gazowej, wyposażono w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Odzysk ciepła z wentylacji wynosi 80%.

Wybudowany plac zabaw dla dzieci o pow.300,0 m2 posiada bezpieczną nawierzchnie z granulatu gumowego, a wszystkie zamontowane urządzenia na placu zabaw zamontowane zostały z zachowaniem stref bezpieczeństwa.

1338_1414487052

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl