Strona głównaAktualnościZakończono realizację projektu „Witajcie w Gminie Lubawka”

Zakończono realizację projektu „Witajcie w Gminie Lubawka”

W ramach projektu powstały dwie nowe trasy: rowerowa – prowadząca z przejścia granicznego Žacléř – Bobr – Niedamirów do zbiornika wodnego Bukówka, oraz trasa nordic walking wychodząca z centrum Lubawki do rezerwatu Kruczy Kamień i dalej, obrzeżami miasta, do stoku narciarskiego i z powrotem na rynek. Wzdłuż tras zamontowano 8 tablic informacyjnych z opisami fauny i flory (również po polsku i po czesku).

W ramach projektu „Witajcie w Gminie Lubawka” – wydano również 16300 egzemplarzy publikacji promocyjnych:

  • „Gmina Lubawka – Start do aktywnego wypoczynku” – to przewodnik turystyczny zawierający propozycje aktywnego wypoczynku  w gminie Lubawka. Znajdziemy tu m.in. propozycje wycieczek pieszych, rowerowych, konnych, opis najważniejszych atrakcji turystycznych ale również propozycje wycieczek poza obszar gminy.
  • „Gmina Lubawka – Zielona Brama Sudetów” – to publikacja edukacyjno przyrodnicza, w której scharakteryzowano obszar Gminy Lubawka pod kątem fauny i flory, a szczególnie gatunków zagrożonych.

Obie publikacje zawierają opisy w języku polskim i czeskim.

Realizację projektu kończyło spotkanie integracyjne dzieci z Polski i z Czech, na którym zaproszeni goście – Bartłomiej Dymek, z Nadleśnictwa Kamienna Góra, oraz Piotr Wasiak, z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego, opowiedzieli dzieciom o otaczającym je świecie przyrody.

Mikroprojekt został zrealizowany dzięki współfinansowaniu z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 za pośrednictwem euroregiony Nysa oraz ze środków budżetu państwa.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl