Strona głównaAktualnościZakończenie prac przy budowie nowej siedziby pogotowia w Świdnicy (FOTO)

Zakończenie prac przy budowie nowej siedziby pogotowia w Świdnicy (FOTO)

Jeszcze tylko kilka niezbędnych działań i nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy zacznie przyjmować pacjentów. W najbliższy piątek, w obecności wykonawcy, inwestora i przyszłego użytkownika rozpoczną się czynności odbiorowe na terenie budowy.

Kolejnym krokiem będzie uzyskanie od Straży Pożarnej i Sanepidu pozwolenia na użytkowanie – informuje Łukasz Pełka Kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Na wydanie tej decyzji obie instytucje mają 2 tygodnie. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli i wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Poniżej kilka szczegółów dotyczących inwestycji:

– projektowana powierzchnia zabudowy to 1188,30 m2, powierzchnia użytkowa 1009,72 m 2 w tym budynek pogotowia 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2.
– łącznie planowane nakłady na realizację inwestycji wyniosą ponad 3 mln. 606 tys. zł.
– głównym inwestorem jest Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, w budowie partycypują gminy Powiatu Świdnickiego: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Strzegom, Gmina Świebodzice, Gmina Dobromierz, Gmina Jaworzyna Śląska.
– przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpiło 3 kwietnia a zgłoszenie zakończenia prac 26 listopada.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl