Strona głównaAktualnościZainspirowani rewitalizacją społeczną

Zainspirowani rewitalizacją społeczną

19 osób związanych z administracją społeczną, organizacjami pozarządowymi opieką społeczną odwiedziło 26 maja Dzierżoniów. Wizytę studyjną przeprowadzono w ramach projektu systemowego „Rewitalizacja społeczna” Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie.

Celem wizyty było przybliżenie działań podejmowanych w Dzierżoniowie w ramach rewitalizacji społecznej. Nasze miasto było liderem w pierwszej edycji projektów systemowych jej dotyczących. Wytypowało nas do tej roli Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z inicjatywy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z „twardymi” i „miękkimi” projektami rewitalizacji społecznej realizowanymi w naszym mieście. Przedstawili je urzędnicy dzierżoniowskiego magistratu. Goście odbyli też spacer po Dzierżoniowie i weszli na ratuszową wieżę. Odwiedzili Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Centrum Aktywizacji Społecznej, zapoznając się z działalnością tych placówek.

Fot. W ramach wizyty studyjnej Urząd Miasta w Dzierżoniowie dzielił się swymi doświadczeniami z uczestnikami projektu systemowego „Rewitalizacja społeczna”

Fot.
W ramach wizyty studyjnej Urząd Miasta w Dzierżoniowie dzielił się swymi doświadczeniami z uczestnikami projektu systemowego „Rewitalizacja społeczna”

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl