Strona głównaAktualnościZagraniczni dziennikarze zwiedzili Świdnicę

Zagraniczni dziennikarze zwiedzili Świdnicę

Świdnica gościła w ostatnich dniach kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata. Dwudniowy press tour odbył się na zaproszenie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z wrocławskim programem artystycznym ESK 2016 oraz prezentacja życia kulturalnego miast Dolnego Śląska.


Dziennikarze nie tylko poznawali uroki i atrakcje turystyczne Wrocławia, ale także spotkali się z osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wdrożenie programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, a także dyrekcją festiwalu Wratislavia Cantans i władzami miasta. Ważnym punktem ich wizyty były również odwiedziny w wybranych miejscowościach Dolnego Śląska, takich jak Jelenia Góra, Książ, Kliczków czy Świdnica.

Grupa około 70 dziennikarzy zwiedziła najważniejsze zabytki Świdnicy m.in. Kościół Pokoju, Katedrę czy starówkę. Poznali ciekawostki związane ze Świdnicą oraz spotkali się z władzami miasta.

– Aktywnie włączamy się w wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016. Od czerwca tego roku uczestniczymy w ramach „regionalnych wtorków” organizowanych w „Barbarze” we Wrocławiu, gdzie zapraszane są podmioty z całego Dolnego Śląska m.in.: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Legnicka Akademia Filmowa, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Hrabstwa Kłodzkiego i młodzi artyści ze Świdnicy. ESK 2016 to nie tylko ogromna promocja Wrocławia, ale także takich miast jak Świdnica – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wśród zaproszonych dziennikarzy z m.in. Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji, Belgii, Włoch, Irlandii i Ukrainy, znaleźli się reprezentanci takich tytułów prasowych, jak m.in. „Washington Post”, „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, „Irish Daily Mirror”, „Svenska Dagbladet”, a także liczna grupa dziennikarzy radiowych i telewizyjnych oraz przedstawiciele dużych portali internetowych, zajmujących się m.in. turystyką. Na uroczystej kolacji w hotelu „Red Baron” prezydent Beata Moskal-Słaniewska rozmawiała z publicystami m.in. o postaci patrona hotelu – Manfredzie von Richthofenie. Duże zainteresowanie wzbudziła też historia Kościoła Pokoju.

Dziennikarze

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl