Strona głównaAktualnościZąbkowicki Zamek Książęcy dołączył do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców

Ząbkowicki Zamek Książęcy dołączył do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców

Z początkiem nowego roku ząbkowicki zamek został przyjęty do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców. Bogata historia i niezwykła architektura ząbkowickiego zamku pozwoliła, aby trafił on do grona tak znanych obiektów jak zamek Bolków, Grodno, Grodziec, Chojnik, czy Książ.


Europejski Szlak Zamków i Pałaców to projekt realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska, który zrzesza najciekawsze obiekty naszego regionu.
Ideą projektu jest stworzenie europejskiego szlaku pokazującego najciekawsze obiekty władzy świeckiej – zamki i pałace. Obiekty połączone są polityką informacyjną (foldery, ulotki, tablice informacyjne i drogowe), wspólną polityką lojalnościową (system rabatowy), gwarancją oferty turystycznej na najwyższym poziomie oraz centralnie prowadzoną polityką PR i reklamową. Główne cele projektu to zbudowanie i wypromowanie Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców jako uznanego europejskiego produktu turystycznego (na równi z szlakiem św. Jakuba) oraz wpis na listę szlaków kulturowych Rady Europy.

Przyjęcie zamku do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców z pewnością zachęci miłośników dolnośląskich warowni do przyjazdu i zapoznania się z naszym obiektem, a przy okazji zwiększy ilość turystów odwiedzających Ząbkowice Śląskie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Szlaku: http://szlakzamkowipalacow.eu/zamki-i-palace/

oraz strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Europejski.Szlak.Zamkow.i.Palacow/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl