Strona głównaAktualności„Zabawy z Brzechwą” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Dzierżoniowie

„Zabawy z Brzechwą” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Dzierżoniowie

Już po raz szesnasty Przedszkole Publiczne nr 1 w Dzierżoniowie gościło dzieci z innych dzierżoniowskich przedszkoli oraz przedszkolaki z Ostroszowic i Piławy Górnej. 26 marca w ramach cyklu „Zabawy z Brzechwą” dzieci powędrowały dzierżoniowskim Traktem Smoka poznając miejscowe zabytki oraz słuchając legend o dzierżoniowskim smoku.

Na spotkanie z patronem przedszkola, ulubionym przez dzieci Janem Brzechwą, przybyli również goście: burmistrz Marek Piorun, przewodnicząca Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Dzierżoniowa Wanda Kunecka, dyrektorka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Jadwiga Horanin, dyrektorka PP nr 2 Karolina Śmieszek i dyrektorka PP nr 7 Lilianna Bąk.

„Zabawy z Brzechwą”, które poprowadziły nauczycielki PP1 – Danuta Szpecht oraz Iza Szajbel, rozpoczął czytając przedszkolakom wiersz Jana Brzechwy burmistrz Dzierżoniowa. To on właśnie wprowadził na salę smoka, bo to smok był tematem przewodnim tegorocznego spotkania dzieci.

W trakcie zabawy przedszkolaki powędrowały dzierżoniowskim Traktem Smoka poznając miejscowe zabytki oraz słuchając kolejnych legend o dzierżoniowskim smoku. Po drodze dzieci odgadywały „smocze” zagadki. Maluchy rozpoznawały zdrowe i niezdrowe produkty żywnościowe i sprawdzały, od czego smok dostał straszliwych boleści i musiał przejść na dietę.

Najważniejszym zadaniem postawionym przed dziećmi było wykonania z rożnego rodzaju owoców, patyków do szaszłyków, wykałaczek i suszonych owoców „Owocowego smacznego i zdrowego smoka”. Podczas realizacji zadania dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią i inwencją twórczą. Każdy smok był inny, ale ich zaletą było to, iż w całości były zjadliwe.

Za uczestnictwo w tej przedniej zabawie każda placówka otrzymała dyplom, a przedszkolaki pamiątkowe upominki. Niespodziankę przygotował również burmistrz, który podarował wszystkim uczestnikom „Zabawy z Brzechwą” lokalny rarytas czyli „Dzierżoniowskie legendy i opowieści”.

spotkania z Brzechwą

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl