Strona głównaAktualnościZA OKOŁO 3 LATA ZNÓW POJEDZIEMY POCIĄGIEM DO STRONIA ŚLĄSKIEGO

ZA OKOŁO 3 LATA ZNÓW POJEDZIEMY POCIĄGIEM DO STRONIA ŚLĄSKIEGO

Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego –  Patryk Wild, przywiózł dziś do Kłodzka bardzo dobre wieści dotyczące linii kolejowej do Stronia Śląskiego. Podczas sesji Rady Powiatu Kłodzkiego ogłosił, że odcinek od Ołdrzychowic Kłodzkich do Stronia Śląskiego będzie przez Urząd Marszałkowski rewitalizacyjny. Ponownie pojedziemy linią nr 322 za około 2,5 do 3 lat.

Już niebawem rozpoczynają się prace inwentaryzacyjne, które potrwają przynajmniej poł roku. Równocześnie mamy zapowiedź rewitalizacji odcinka około 15 kilometrów kolei Sowigórskiej przez Nową Rudę, Wambierzyce. Priorytetem dla władz województwa, co bardzo cieszy również naszych radnych powiatowych, jest uruchomienie nieczynnych dotąd linii kolejowych dla transportu pasażerskiego, ale również bardzo ważny staje się przewóz kruszyw i drewna.

Ideą nadrzędną jest odciążenie dróg gminnych i powiatowych od ciężkiego transportu kołowego. Niestety ciężki transport kołowy zazwyczaj w największym stopniu przyczynia się do szybkiego zużycia a wręcz niszczenia dróg lokalnych.  Niestety ciężar kosztów ich naprawy  ponosimy wszyscy, a w szczególności samorządy lokalne.

źródło: http://www.powiat.klodzko.pl/aktualnosci/za-okolo-3-lata-znow-pojedziemy-pociagiem-do-stronia-slaskiego.html

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl