Strona głównaAktualnościZa nami XIII Dolnośląski Festiwal Zupy

Za nami XIII Dolnośląski Festiwal Zupy

Za nami kolejna edycja prezentacji kulinarnych, w których do rywalizacji o miano najsmaczniejszej zupy stanęło tym razem 22 wystawców indywidualnych oraz reprezentujących pensjonaty i restauracje.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci wczasów dla dwóch osób w Chorwacji, ufundowane przez Organizację Usług Turystycznych Zbigniew Górnicki (kategoria osoba fizyczna), natomiast w kategorii wystawców instytucjonalnych nagrodą główną były wczasy dla jednej osoby we francuskim Port Grimaud ufundowane przez Biuro Podróży „Juventur Travel”.

Dodatkowo w tej kategorii za zajęcie I, II i III miejsca przyznawane były vouchery o wartości odpowiednio 5, 3 i 2 tysięcy złotych z przeznaczeniem na reklamę w Gazecie Wrocławskiej, Panoramie Wałbrzyskiej i na portalu naszemiasto.pl. Wszyscy laureaci otrzymali również sprzęt AGD, którego sponsorem był Tauron dystrybucja oraz – tradycyjnie już – złote, srebrne i brązowe wazy.

Jury w składzie: Tadeusz Hupa (przewodniczący), Piotr Gietner, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Zofia Kmak, Barbara Szeligowska przyznało:

– w kategorii uczestników indywidualnych:

I miejsce: Barbara Dobrowolska, Krystyna Fajek z Jedliny-Zdroju za zupę z gruszki i pietruszki
II miejsce: Dawid Zając z Jedliny-Zdroju za zupę „Ogrodnik z OZ”
III miejsce: Monika Rowicka z Wałbrzycha za zupę z dorsza

– w kategorii uczestników instytucjonalnych:

I miejsce: Kawiarnia „Słodkie Sny” z Jedliny-Zdroju za zupę pietruszkowo-gruszkową
II miejsce: Restauracja „Tkalnia Smaków” z Jedliny-Zdroju za żurek w chlebku
III miejsce: Zespół Szkół Nr 7 z Wałbrzycha za aksamitny krem z ziemniaków z pesto

Równolegle z Festiwalem Zupy odbywała się też Gra Miejska „Szlakiem Powstań”, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Źródło” z Jedliny-Zdroju. Wyniki: I miejsce – „Dziewczyny”, II miejsce – „Gołąbki”, III miejsce – „Mazurki”, nagrodę pocieszenia otrzymały „Maliny”. Nagrodę specjalną dla drużyny, która jako jedyna wzięła udział po raz drugi w grze otrzymała VEGA z Wrocławia

festiwal zupy 2015

UM Jedlina Zdrój

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl