Strona głównaAktualnościZ pasją na rowerach przez alpejską przełęcz (WIDEO)

Z pasją na rowerach przez alpejską przełęcz (WIDEO)

Dwóch młodych dzierżoniowian, których hobby jest kolarstwo górskie – Radosław Pietras i Jarosław Glinkowski – wyruszyło 3 lipca na rowerach na wyprawę z zamiarem zdobycia włoskiej alpejskiej przełęczy Stelvio (2.757 m n.p.m.) z miejscowości Sluderno. Przejechali w sumie 66 km, ale w warunkach wysokogórskich. W wyprawie wspierał ich Dzierżoniów – miasto z inicjatywą w ramach projektu „Dzierżoniów z pasją”.

Przywieźli ze sobą nowe doświadczenia i wspaniałe wspomnienia oraz fotografie, które obejrzeć będzie można jeszcze dziś na naszym profilu na Facebooku. Było to dla nich dobre ćwiczenie wytrwałości, siły fizycznej i psychicznej połączone z promocją miasta i okazją do zobaczenia kilku włoskich zabytków i podziwiania krajobrazów alpejskich. Wyprawa nie była długa, bo 6 lipca dzierżoniowianie wrócili z powrotem.

wyprawa w Alpy (10)

17-letni obecnie Radosław Pietras w ubiegłym roku po raz drugi został laureatem konkursu sportowo-turystycznego „Wakacje na dwóch kółkach” Programu 3 Polskiego Radia. W nagrodę pojechał na Ibizę, przedtem zaliczając treningowy wyjazd do Szklarskiej Poręby.

Dla Jarosława Glinkowskiego było to zaś pierwsze rowerowe doświadczenie na taką skalę, wcześniej zdobywał sowiogórskie szczyty.

Obaj uczniowie II LO w Dzierżoniowie nie zamierzają poprzestać na alpejskim wyzwaniu. Trzymamy kciuki za kolejne odważne cele.

UM Dzierżoniów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl