Strona głównaAktualnościXXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki w weekend majowy w Zamku Książ

XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki w weekend majowy w Zamku Książ

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku na naszych gości czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXVII Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

     Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz  warsztaty formowania drzewek bonsai.

     W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska – to właśnie tu gromadzi się  tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.

     W Książu kochamy kwiaty, a ich święto celebrujemy hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, aaranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w najpiękniejszych zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności? Tegorocznym motywem została „Fantazja”, której emblematem jest feeria barw i wymyślne inspiracje. Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, bo od 30 kwietnia do 3 maja będziecie wręcz „oczarowywani” stworzonymi przez nich dekoracjami!

      W zeszłym roku prawdziwą furorę zrobiły warsztaty florystyczne dla najmłodszych! Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku zajęcia dla dzieci z mistrzami florystycznymi będą trwały dłużej, a ponadto codziennie! Proponujemy niezwykłą rozrywkę dla Waszych pociech – niech najmłodsi tworzą własne, niesamowite kompozycje kwiatowe pod okiem doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych florystów.

2015-banner-02

To nie wszystko! Najwybitniejsi mistrzowie florystycznego świata przybędą do Zamku Książ już 29 kwietnia, by wziąć udział w II Mistrzostwach Florystycznych dla Regionu Dolnego Śląska.  W wyniku kwiatowych zmagań niezwykłych artystów w przeróżnych konkurencjach powstaną zachwycające roślinne konstrukcje i projekty. Kto zwycięży? Jakie techniki zastosuje? Nasi goście poznają odpowiedzi na te pytania już pierwszego dnia festiwalu, gdy w zamkowych salach oprócz aranżacji zaprezentowane zostaną efekty tych mistrzostw!

     Również i w tym roku nie zabraknie egzotyki i „powiewu orientu” – to podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki odbywa się największa Narodowa Wystawa Bonsaiw Polsce! Jeżeli czujecie fascynację Dalekim Wschodem to powinniście wiedzieć, że to właśnie do „Perły Dolnego Śląska” sprowadzone zostają najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek. Na ich podziwianiu się jednak nie skończy – w programie festiwalu przewidziano bardzo wiele wspaniałych pokazów i  pasjonujących wykładów, które poprowadzone zostaną przez słynnych bonsaistów.

   Jeżeli tęsknicie za wiosną to musicie zobaczyć tarasy zamkowe, które ponownie zakwitną tysiącem tulipanów, mnóstwem azalii, rododendronów i irysów. Naszym oczom ukażą się prawdziwe królewskie ogrody. To jednak nie wszystko! W tym roku to właśnie na zamkowych tarasach zobaczycie najwięcej atrakcji m.in.  prezentacji, zabaw, pokazów i animacji! Podziemny Kompleks Osówka zapewni inscenizacje historyczne, Stara Kuźnia zaprezentuje zamkowe kowalskie rzemiosło, a grupy artystyczne przeniosą nas w fantastyczny świat bajkowych postaci. Zawita do nas również słoneczny Mieroszów, a wraz z nim pojawią się zwierzątka z Zoofarmy, zimowe (!) atrakcje z Andrzejówki oraz wystawa fotograficzna niezwykłych okazów przyrody.

     Czy zauważyliście, że na naszym fantazyjnym plakacie pojawiła się pewna piękność? To Flora, strażniczka książańskiego lasu i nowa postać zamkowa. O jej fascynującej historii mówiliśmy wcześniej i możecie przeczytać ją tutaj. Nasza elfka jest śmiałą i wesołą nastolatką, spragnioną gwary i ludzkiego śmiechu. Istnieje szansa, że pojawi się na festiwalu, z pewnością bawiąc się z najmłodszymi odbiorcami.

ksiaz-kwiaty2014-a08

Zamek także będzie tętnił życiem, oprócz ekspozycji florystycznych, w edukacyjnych salach zamkowych będziemy realizować nasze fascynacje. Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy aż dwa bloki wykładowe: historyczne oraz ogrodniczo-florystyczne. Interesuje Was historia, XIX – wieczne romanse, a może burzliwy okres II Wojny Światowej? Być może w tym roku pragniecie stworzyć niesamowity ogród, przyjazny motylom, ptakom? Jeżeli jednak wolicie zgłębić tajniki tworzenia aranżacji florystycznych i upiększać własną rzeczywistość to… nic nie szkodzi.  Będziemy mówić o wszystkim! Specjaliści w tych dziedzinach zapraszają na wykłady i warsztaty, w trakcie których zachwycicie się Książem i przyrodą.

   Nie zabraknie również przedstawień, projekcji filmowych, ekspozycji artystycznych i tego, co w sztuce najlepsze. Czy wspominaliśmy już, że na Dziedzińcu stanie ogromny model Zamku Książ? Czegoś takiego jeszcze nie było!

    Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 200 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, bioenergoterapeutów i… na pewno nie zabraknie niczego!

    XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki olśni nas kolorami, zachwyci pomysłowością i zainspiruje do poszukiwania radości w pięknie otaczającego świata. Zakochajcie się w książańskiej wiośnie, która będzie się budzić od 30 kwietnia do 3 maja w Zamku Książ!

WIĘCEJ INFORMACJI O FESTIWALU ZNAJDZIECIE NA STRONIE INTERNETOWEJ ZAMKU KSIĄŻ

festiwal kwiatow ksiaz

Zamek Książ

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl