Strona głównaAktualnościXXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy w Bardzie

XXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy w Bardzie

Od 1 do 3 maja w Bardzie odbył się XXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Nysa Kłodzka im. Narcyza Bondyra. W spływie udział wzięła rekordowa ilość osób – ponad 200.

Płynęły kluby kajakowe i niezrzeszeni kajakarze z całej Polski, a także z Niemiec i Francji. W trakcie spływu odbyły się zawody zaliczane do Grand Prix PZKaj.

Kajakarze swoją bazę mieli usytuowaną w DW Brido w Bardzie. 1 maja płynęli z Zabłocia do Kłodzka, 2 maja z Kłodzka do Barda, a 3 – z Barda do Topoli. Wśród gości znaleźli się Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, przedstawiciele Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka, zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka. Gospodarzem i jednocześnie uczestnikiem spływu był Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański.

Obserwatorem z ramienia PZKaj była – już po raz drugi – członek zarządu PZKaj Uta Kühn. Organizatorem spływu jest KTK Ptasi Uskok z Wrocławia, komandorem Andrzej Piasecki.

Mimo kiepskiej pogody drugiego i trzeciego dnia humory dopisywały i większość uczestników zapowiada, że za rok w Bardzie pojawi się na pewno.

2014_05_05_splyw__10_

Źródło: UM Bardo

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl