Strona głównaAktualnościWystawa fotografii z partnerskich Polic w piątek w Świdnicy

Wystawa fotografii z partnerskich Polic w piątek w Świdnicy

Od piątku, 26 września od godz. 18.00 w odremontowanym budynku świdnickiego dworca kolejowego będzie można podziwiać fotografie czeskich artystów przedstawiające Police nad Metują, jak i przyrodę okolicznych lasów oraz wzgórz.

Wystawa ma stać się również zachętą do odkrywanie urokliwych zakątków Ziemi Polickiej, którą dzieli od Świdnicy zaledwie godzina jazdy samochodem.

Wystawę będzie można bezpłatnie oglądać przez miesiąc. Serdecznie zapraszamy!

Swidnica_vystava

W tym roku mija 20 lat od chwili, gdy przedstawiciele polskiej Świdnicy i czeskich Polic podpisali porozumienie o współpracy. Przypomnijmy. Obchody rocznicowe zorganizowano w Świdnicy w dniach 22-24 sierpnia 2014 r., na które zaproszono z Polic artystów, animatorów kultury, modelarzy, pracowników informacji turystycznej i przedstawicieli władz miejskich. W ramach uroczystości podpisano List Jubileuszowy. Było to symboliczne wejście w kolejną fazę współpracy zbiegającą się z rozpoczęciem nowego okresu programowania środków unijnych na lata 2014-2020. Zarówno władze Świdnicy, jak i Polic wiążą duże nadzieje z nowymi funduszami, biorąc pod uwagę, że wiele projektów udało się zrealizować na pograniczu do tej pory.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl