Strona głównaAktualnościWystartuj w 6. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce

Wystartuj w 6. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do 6. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem połączona ze zwiedzaniem regionu zaplanowana została na sobotę, 1 października 2016 r. Już tradycyjnie zawody swoją bazę mają w Świdnicy. UWAGA!!! Paliwo gratis!

Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
Wieloletni dyrektor rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Kierownik Startu i Mety na Rajdzie Świdnickim po raz kolejny stawia przed uczestnikami wyzwanie oszczędnej jazdy, wykonywania licznych zadań na trasie oraz rozwiązywania zagadek turystycznych.
W tym roku Dolnośląski Rajd o Kropelce odbędzie się w sobotę, 1 października 2016 r., start i metę będzie miał na świdnickim Rynku. Zawody organizowane są pod szyldem Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. A Patronat Honorowy objęli nad nią m.in. Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa.
5.  Dolnośląski Rajd o Kropelce - Zwycięzcy na mecie
Trasa prowadzi przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego. Wstępna trasa rajdu: Start – Świdnica, Etap I – Świebodzice, Etap II – Wałbrzych, Etap III – Szczawno Zdrój, Etap IV – Głuszyca, Etap V – Nowa Ruda, Etap VI – Radków, Etap VII – Kłodzko, Etap VIII– Bardo, Etap IX – Srebrna Góra, Etap X – Bielawa, Etap XI – Dzierżoniów, Etap XII – Zagórze Śląskie, Meta – Świdnica. Szczegółowa trasa zostanie podana dopiero na godzinę przed startem zawodów.
– Już tradycyjnie do udziału zapraszamy całe rodziny, bo choć główną ideą tych zawodów jest ekonomia i ekologia, to Dolnośląski Rajd o Kropelce jest zawsze także wspaniałą zabawą i dniem pełnym atrakcji – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i zarazem Komandor 6. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. – W rywalizacji chodzi o to, aby uczestnicy w jak najkrótszym czasie pokonali trasę opisaną w książce drogowej i wykonali zadania, a najważniejsze – zużyli przy tym jak najmniej paliwa – wyjaśnia.
RajdOKropelce_baner_1170x300 (1)
Zawody są atrakcyjne jeszcze bardziej dlatego, że organizatorzy zwracają uczestnikom wykorzystane na trasie rajdu paliwo.
Warto dodać, że 6. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa. W sobotę, 1 października 2016r. w godz. od 12:00 do 17:30 na świdnickim Rynku szykuje się moc wrażeń. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, gry i zabawy dla dzieci, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki.
6. Dolnośląski Rajd o Kropelce – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
6. Dolnośląski Rajd o Kropelce – REGULAMIN
6. Dolnośląski Rajd o Kropelce – OFICJALNY PROFIL ZAWODÓW NA FB
Więcej na www.rajdokropelce.pl oraz pod numerem telefonu 603 60 60 70.
Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl