Strona głównaAktualnościWyjątkowa trzydniowa retrospektywa Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci na Dolnym Śląsku!

Wyjątkowa trzydniowa retrospektywa Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci na Dolnym Śląsku!

W dniach 4,5,6 grudnia w Wałbrzychu oraz Świdnicy, odbędzie się wyjątkowa retrospektywa Festiwalu. Podczas 3 dni publiczność będzie miała okazję zapoznać się nie tylko z wieloma wybitnymi filmami, ale także wziąć udział w warsztatach filmowych „Nagraj dziadka komórką”. Odbędą się liczne debaty z zaproszonymi gośćmi, wystawy, Msza Święta, a także wręczenie nagród „Sygnet Niepodległości” oraz „Drzwi do wolności” dla zasłużonych Polaków.

Już w czwartek, 4 grudnia w Wałbrzychu w zapraszamy na warsztaty filmowe „Nagraj dziadka komórka”. Zadaniem 40 osobowej grupy uczestników będzie stworzenie w ciągu niespełna dwóch dni kilkuminutowych filmów dokumentalnych. Tematyka przewodnia filmów to ukazanie lokalnej historii związanej z wydarzeniami lat 1945 – 1989r. Młodzież dostanie niezbędny do realizacji sprzęt oraz opiekę merytoryczną. Następnego dnia w kinie Apollo odbędzie się pokaz wszystkich powstałych filmów. Jury wytypuje jeden obraz i zakwalifikuje go do przeszłorocznej edycji konkursu „Młodzi dla historii”, którego uczestnicy zawalczą o nagrodę „Anioła Wolności”. Konkurs odbywa się w ramach Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Gdyni.

Warsztaty poprowadzą zawodowi filmowcy oraz osoby związane z tematyką kresową:

Arkadiusz Gołębiewski – reżyser, operator, twórca Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW.
Waldemar Czechowski – operator, montażysta, reżyser.
Sebastian Kniza – operator, montażysta.
Marcin Wikło – reporter telewizyjny, montażysta.
Andrzej Wyrozębski – operator.
Michał Dworczyk – historyk, prezes Fundacji Wolność i Demokracja.

Dzień później, w piątek 5 grudnia odbędą się pokazy filmów festiwalowych oraz debaty z udziałem gości w kinie Apollo w Wałbrzychu.

W sobotę, 6 grudnia retrospektywa Festiwalu NNW przeniesie się do Świdnicy, do Klubu Bolko.

Organizatorem retrospektywy jest Fundacja Wolność i Demokracja oraz organizator Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Gdyni Stowarzyszenie Scena Kultury.

Całe wydarzenie poprowadzi Jan Pospieszalski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

lo nnw

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl