Strona głównaAktualnościWyciąg do nart wodnych i wakeboardu na terenie bielawskiego jeziora

Wyciąg do nart wodnych i wakeboardu na terenie bielawskiego jeziora

Najprawdopodobniej już w przyszłym sezonie letnim na terenie bielawskiego jeziora uruchomiony będzie tor wraz z wyciągiem do nart wodnych i wakeboardu. Realizacją inwestycji w Bielawie poważnie zainteresowany jest lokalny przedsiębiorca, który od kilku tygodni prowadzi rozmowy z burmistrzem miasta na temat dzierżawy fragmentu zbiornika, z przeznaczeniem na wodną atrakcję.

Wakeboard to sport, który powstał z połączenia snowboardu i surfingu. Polega on na płynięciu na specjalnej desce, jednocześnie trzymając się liny zaczepionej do wyciągu. Sport ten uważany jest za jedną z najłatwiejszych dyscyplin wodnych, którą uprawiać można niemal w każdym wieku.

Według koncepcji inwestora wyciąg, który powstałby na terenie jeziora w Bielawie, miałby długość 600 metrów i byłby rozpięty na pięciu słupach. Z pewnością uruchomienie wodnej atrakcji przyczyniłoby się do promocji zbiornika oraz byłoby dużą zachętą dla miłośników turystyki aktywnej. Tego typu tory, których w Polsce jest zaledwie kilka, cieszą się dużą popularnością i stały się magnesem przyciągającym turystów.

Wakeboard i narty wodne to tylko jeden z pomysłów miasta na rozwój zbiornika „Sudety”. Warto dodać, że jeszcze we wrześniu rozpocznie pracę zespół, którego zadaniem będzie opracowanie kompleksowej koncepcji zagospodarowania bielawskiego jeziora. Wszystko po to, aby zbiornik stał się prawdziwą atrakcją turystyczną nie tylko naszego miasta, ale także regionu.

Poniżej film prezentujący podobną atrakcję na terenie Warszawy.

UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl