Strona głównaAktualnościWsiądź na rower – Strefa MTB Sudety czeka

Wsiądź na rower – Strefa MTB Sudety czeka

Fanów górskich przygód rowerowych zachęcamy do korzystania z tras rowerowych po Strefie MTB Sudety. Największy system górskich tras rowerowych w Polsce liczy prawie 500 kilometrów szlaków o różnym stopniu trudności i różnych nawierzchni.

W ubiegłym roku oddanych zostało do dyspozycji rowerzystów 20 tras po najpiękniejszych terenach Gór Sowich, Suchych oraz Kamiennych. Prowadzą przez prawie 500 kilometrów szlaków, które odsłaniają najpiękniejszą stronę MTB oraz dają mnóstwo satysfakcji. Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy znajdzie miejsce dla siebie. Od szerokich szutrów po singeltracki i odcinki enduro, a to wszystko w towarzystwie niezwykłych walorów krajobrazowych i turystycznych, jakie oferuje ta część regionu.

Strefa MTB Sudety to efekt współpracy pasjonatów kolarstwa górskiego mieszkających w tych górach i najlepiej je znających. Teren Strefy to kolebka MTB, gdzie od lat odbywają się najważniejsze polskie klasyki w maratonie, a zagraniczni goście korzystają z okolicznych tras do uświetnienia swoich zawodów.

Z jednej strony możecie przejechać się słynnym Rybnickim Singlem, który można porównać do singli w Alpach, wspiąć się na Rogowiec, najwyżej położony zamek w Polsce, a z drugiej – skierować się w przepiękne okolice Wielkiej Sowy stanowiące dla rowerzystów idealne połączenie fascynującej jazdy i zapierających dech w piersiach widoków. Szereg szlaków pozwala na wybranie właściwej dla siebie opcji i wybór pomiędzy spokojną wycieczką, a wymagającą techniki jazdą. Kamienie, korzenie, szerokie trasy, czy też wąskie podjazdy – tutaj znajdziecie każdy z tych elementów.

Fot. www.strefamtbsudety.pl-

Podjazd od Sokolca na Kozie Siodło, czy też prowadzący stamtąd szlak na Wielką Sowę to miejscówki, który każdy rowerzysta z dumą prezentuje na swojej liście przejechanych tras. Idealnie do nich pasuje Kalenica, która, jeżeli tylko znajdzie się w planie waszej trasy, to z pewnością sprawi, iż będzie ona długo wspominaną wyprawą.

Szukając szybkich i dynamicznych zjazdów koniecznie sprawdźcie sieć singli o charakterze enduro wokół Twierdzy Srebrnogórskiej. Krótko, atrakcyjnie i intensywnie. Mocna noga przydaje się na podjazdach, a dobra technika na zjazdach. Do tego wszystkiego miejsca widokowe, na które z pewnością nie pozostaniecie obojętni. Na zachodniej flance Strefy funkcjonuje Bike Arena Parkowa Góra. Istniejący tam tor rowerowy typu pumptrack stwarza możliwości trenowania techniki jazdy rozwijając koordynację ruchową i zmysł równowagi.

Dla komfortu korzystających z tras MTB przygotowano sieć punktów dostępu, przy których znajdziecie parking oraz zapoznacie się z mapą tras w okolicy. Warto skorzystać z certyfikowanych obiektów, w których nie tylko dobrze się wyśpicie i dobrze zjecie, ale również znajdziecie wszystko czego potrzebuje wasz rower, zaopatrzycie się w mapy, a nawet traficie na takich samych entuzjastów rowerowych jak wy, którzy pokierują was odpowiednio i wskażą rowerowe smaczki okolicy.

Pełne możliwości, jakie dają nasze tereny, połączono z dawką adrenaliny i rywalizacji, tworząc coroczny cykl wyścigów w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Czy jest łatwo? Nie jest. Ale o tym chodzi w prawdziwym MTB. Zmierzenie się z podjazdami, o których na samą myśl przechodzi dreszcz emocji po plecach, techniczne zjazdy wymagającej niezwykłej wprawy i możliwość zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami w kraju. Satysfakcja gwarantowana.

Macie do dyspozycji pół tysiąca kilometrów tras. Wsiądźcie na rower, odkrywajcie góry i czerpcie przyjemność z jazdy. Ale uwaga – to szaleństwo zaraża!

Fot. Strefa MTB Sudety

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl