Strona głównaAktualnościWizyta delegacji czeskiej z Rokytnic w Głuszycy

Wizyta delegacji czeskiej z Rokytnic w Głuszycy

W dniu 24 marca br. na zaproszenie burmistrza Głuszycy pana Romana Głoda gościliśmy w Głuszycy delegację czeską – starostę Rokytnic w Orlickich Górach pana Petra Hudouska wraz z radnymi Rady Miejskiej Rokytnic. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miejskiej w Głuszycy- pani Edyta Popek oraz pan Mariusz Kostrzyca, a także prezes Podziemnego Miasta Osówka pan Zdzisław Łazanowski.

Po powitaniu w Urzędzie Miejskim goście zapoznali się z profilem produkcji największego głuszyckiego pracodawcy w czasie spotkania z panią Anetą Kędzierską-Nowicką i pracownikami firmy John Cotton Europe Sp. z o.o. Następnie delegacja odwiedziła firmę Suhorovsky Design Sp. z o.o., gdzie zapoznawała się z procesem tuningowania aut i podziwiła efekty końcowe poddanych przeróbkom luksusowych samochodów, które firma niedawno prezentowała na targach motoryzacyjnych w Essen. Czescy radni i starosta podziwiali m.in. widoki z głuszyckich Kamyków, a także zwiedzili zabytkowy kościół Matki Bożej Śnieżnej w Sierpnicy. Pan Zdzisław Łazanowski opowiadał gościom o działaniami hitlerowców w czasie II wojny światowej w okolicach Osówki i oprowadził delegację po Podziemnym Mieście trasą ekstremalną.

W trakcie spotkania burmistrz Głuszycy i starosta Rokytnic podjęli decyzję o podpisaniu umowy partnerskiej i nawiązaniu współpracy między Głuszycą a Rokytnicami.

Burmistrz Głuszycy pan Roman Głód składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania z delegacją czeską, w szczególności pani Anecie Kędzierskiej-Nowickiej, pani Sylwii Leś, pani Monice Kubiak z JCE, panu Sławomirowi Suchorowskiemi oraz panu Michałowi Sokalowi z Suhorovsky Design, pani Justynie Pokorskiej za sprawne tłumaczenie rozmów polsko-czeskich oraz panu Zdzisławowi Łazanowskiemu.

głuszyca czesi

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl