Strona głównaAktualnościWielkie otwarcie stadionów w Strzegomiu już w piątek (FOTO)

Wielkie otwarcie stadionów w Strzegomiu już w piątek (FOTO)

Najbliższy weekend (3-5 czerwca br.) zapowiada się bardzo atrakcyjnie i ekscytująco. Po blisko dwóch latach zostanie oficjalnie oddany do użytku zmodernizowany Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. To wielkie wydarzenie w najnowszej historii gminy.

Ogromną metamorfozę przeszły dwie płyty boisk (górna ze sztuczną nawierzchnią i dolna z naturalną trawą) oraz bieżnia lekkoatletyczna pokryta nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo powstały dwie zadaszone trybuny i rzutnie lekkoatletyczne. Dzięki temu Strzegom będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych baz sportowych na Dolnym Śląsku.

– Z tak szczególnej okazji szykujemy aż 3-dniowe uroczystości, od piątku do niedzieli. Każdy, kto pojawi się na otwarciu obiektu, na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy, że będzie moc atrakcji! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Swoją obecność na otwarciu stadionów zapowiedział słynny polski sportowiec, dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek! – dodał burmistrz.

W piątek odbędzie się m. in. ceremonia otwarcia, Mityng Lekkoatletyczny i Turniej Przedszkolaka. W sobotę – Turniej Rodzinny z AKS-em, mecz IV ligi dolnośląskiej: AKS – Orzeł Ząbkowice Śl., Turniej Piłki Siatkowej i Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn z miast partnerskich, a w niedzielę – Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze OSP, finał Turnieju Piłki Nożnej i 19. Festyn Dziecięcy pn. „Wspólnie przeciw uzależnieniom”. Niejako na deser zagra słynny zespół „Czerwone Gitary”.

Szczegóły na plakacie.

stadion_strzegom_16_s

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl