Strona głównaRedakcjaNasze projektyWiata turystyczna z grillem nad Zalewem Witoszówka

Wiata turystyczna z grillem nad Zalewem Witoszówka

Koncepcja zakłada budowę wiaty z ogólnodostępnym grillem i ławkami oraz strojakami na rowery. Wiata stanowiłaby miejsce wypoczynku dla uczestników turystyki rowerowej oraz pieszej, zapewniałaby również schronienie w mprzypadku złych warunków atmosferycznych. 

Wiata docelowo miałaby być zlokalizowana na niezagospodarowanym prostokątnym występie brzegu tuż przy drewnianych pomostach. Zalew jest najbardziej popularnym miejscem rekreacji i wypoczynku świdniczan, wspomniane miejsce jest często odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Koncepcja zakłada budowę ogólnodostępne wiaty z miejscem na grilla, który umożliwiałby spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Takie miejsca spotykane są często w przestrzeniach parkowych miast zachodniej Europy. Wiata mogłaby służyć również jako zaplecze realizacji imprez, takich jak Noc Świętojańska lub często rozgrywane w tym miejscu zawody wędkarskie.

Konstrukcja wiaty byłaby drewniana, barierki stalowo-drewniane, zadaszenie z zainstalowanym systemem odgromowym. Wylana betonowa posadzka, grill konstrukcji kamiennej z zainstalowanym na stałe rusztem. Zakotwiczone ławy wraz z siedziskami, stojak na rowery, kosze na śmieci o zwiększonej pojemności.

Koncepcja budowy wiaty – zdjęcia

Szacunkowy koszt inwestycji – 40 000 zł

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl