Strona głównaAktualnościWeekend w Starej Kopalni

Weekend w Starej Kopalni

W najbliższy weekend w Starej Kopalni czeka na Państwa wiele różnorodnych atrakcji:

⦁ Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny
Po raz kolejny Stara Kopalnia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny. W dniach 15-17 marca obowiązują zniżkowe ceny na ofertę zwiedzania Starej Kopalni: bilet normalny w cenie 12 zł (cena standardowa 25 zł), bilet ulgowy w cenie 9 zł (cena standardowa 19 zł).

⦁ Wieczorne spotkanie ze sztuką
W sobotni wieczór zapraszamy na zwiedzanie dwóch wystaw na terenie Starej Kopalni:
DEUS EX MACHINA – Adam Abel –
Galeria Centrum Ceramiki Unikatowej
Wystawa instalacji multimedialnej będącej interesującym eksperymentem ożywiania ceramicznych obiektów rzeźbiarskich poprzez włączanie w ich obszar animacji komputerowych i projekcji wideo. Prezentowane realizacje w swoim kształcie nawiązują do modularnych, animalistycznych maszyn o transformujących się układach. Ukryte życie rzeźb ujawnia się widzowi w zaskakujący i nieoczekiwany sposób (deus ex machina) za sprawą różnorodnych animacji symulujących ich ruch.
MODA POLSKA w Wałbrzychu – Tadeusz Rolke
Galeria Sztuki Współczesnej
Wystawę MODA POLSKA tworzą zdjęcia autorstwa Tadeusza Rolke – jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej.  Wystawa prezentuje zarówno fotografie wykonywane dla domów Mody Polskiej (m.in. dla takich projektantów jak Grażyna Hase czy Jerzy Antkowiak), ale również modę z lat 60-tych i 70-tych, którą nosiła cała Polska. W ekspozycji znalazły się zdjęcia nie tylko znanych modelek (Lucyna Witkowska czy Joanna Hilszer), ale także ludzi sztuki (Małgorzata Braunek, Ewa Demarczyk).
Zwiedzanie odbędzie się o godzinie 17.00,18.00 i 19.00, wraz z opiekunami wystaw. Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: recepcja@starakopalnia.pl ,wstęp bezpłatny, zbiórka w Kawiarni Sztygarówka.

⦁ Koncert Happysad
O godzinie 19.00 w sali koncertowej wystąpi zespół Happysad – polska grupa rockowa znana z utworów takich jak „ Zanim pójdę” lub „Długa droga w dół”. Koncert w Starej Kopalni odbędzie się w ramach trasy „Mów mi dobrze tour 2019”. Bilety są dostępne w Kawiarni Sztygarówka.

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl