Strona głównaAktualnościWeekend w Starej Kopalni: „Nocne odkrywanie tajemnic” oraz Kopalnia Kolorów

Weekend w Starej Kopalni: „Nocne odkrywanie tajemnic” oraz Kopalnia Kolorów

Miniony weekend w Starej Kopalni to dwa wyjątkowe wydarzenia, które przyciągnęły do Starej Kopalni tłumy gości

„Nocne Odkrywanie Tajemnic Starej Kopalni” czyli pierwsza edycja nocnego zwiedzania. Ponad 30-osobowa grupa zwiedzających gości przez dwie godziny miała okazję poznać zarówno dostępne, jak i zamknięte na co dzień dla turystów, miejsca i przestrzenie Starej Kopalni, obejmujące zarówno przebudowaną jak i niezrewitalizowaną część Starej Kopalni.  W związku z informacjami o odnalezieniu w Wałbrzychu pociągu pancernego, w kopalni pojawili się także historyczni stróże tego legendarnego składu, eskortujący zwiedzających oraz towarzyszący im przez całą, nocną przygodę. Na końcu uczestnikom eksploracji udało się odkryć  skarb kopalni –  co to takiego? Będzie się można o tym przekonać już 12 września,  podczas najbliższej, drugiej edycji „Nocnego Odkrywania Tajemnic Starej Kopalni”. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia serdecznie zaprasza!

„Kopalnia Kolorów” – przedsięwzięcie zrealizowane wspólnie przez Starą Kopalnię oraz społeczność „Underground Wałbrzych”.

W niedzielę Starą Kopalnię opanowały tłumy młodzieży, które eksplozją kolorów, pozytywnej energii oraz radości zakończyły mijające wakacje. Kolorowej zabawie nie było końca – oprawę muzyczną imprezy zapewnili DJ Novicky oraz DJ Rad-Nice, którzy serwując największe hity muzyki pop i elektronicznej wprowadzili zgromadzonych uczestników w muzyczne, entuzjastyczne szaleństwo.  Impreza trwała od godziny 19:00 do 22:00. Ogromne zainteresowanie i odzew z jakim spotkała się „Kopalnia Kolorów” spowodowały, iż to wydarzenia na stałe zagości w kalendarzu  imprez Starej Kopalni. Już dziś Centrum Nauki i Sztuki zaprasza na przyszłoroczną edycję „Kopalni Kolorów”.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl