Strona głównaAktualnościWeekend pod znakiem granitu w Strzegomiu za nami (FOTO)

Weekend pod znakiem granitu w Strzegomiu za nami (FOTO)

Weekend w regionie obfitował w wiele miejskich imprez. Jedną z ciekawszych było coroczne Święto Granitu Strzegomskiego, które przyciągnęło do centrum miasta tłumy mieszkańców Strzegomia i nie tylko. Na sceny w strzegomskim rynku można było zobaczyć takie gwiazdy jak: Dżem, Setus, Zbigniew Wodecki, Mesajah i Katarzyna Popowska. Kluczowym elementem imprezy były prezentacje lokalnych firm kamieniarskich. Relację z wydarzenia można było obserwować na żywo m.in. za pośrednictwem telewizji TVN. 

– Święto Granitu Strzegomskiego jest to hołd, który chcemy oddać bogactwu naturalnemu, który ma nasza ziemia – jest nim granit. Chcemy także podziękować tym, którzy tę twardą skałę obrabiają, czyli wszystkim pracownikom, którzy się zajmują jego wydobywaniem, przetwórstwem i przerobem – mówił, otwierając wydarzenie, burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Równoległe odbywały się takie wydarzenia jak XXX Regionalna Giełda Minerałów, bieg Strzegomska Dwunastka, rekonstrukcja bitwy o ratusz, czy turnieje szachowy, warcabowy i gier komputerowych. Strzegomianie mieli ponadto okazję skorzystać z bezpłatnych badań w ramach akcji „Nasze Zdrowie”. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których również przygotowano wiele atrakcji.

W trakcie Święta Granitu Strzegomskiego miasto licznie odwiedzili parlamentarzyści, wicewojewoda dolnośląski  oraz delegacja z czeskich Horic.

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl