Strona głównaAktualnościWarsztaty reporterskie w Jilemnicach

Warsztaty reporterskie w Jilemnicach

W dniach 19 – 24 października 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Karpaczu uczestniczyli w warsztatach reporterskich w Jilemnicach zorganizowanych przez Gminę Karpacz i Związek Gmin Jilemnicko w ramach wspólnego, transgranicznego projektu pn. „Życie regionu w obiektywie młodych”.

Zajęcia warsztatowe obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów młodzież zdobywała wiedzę dotyczącą tworzenia reportaży i filmów. W efekcie wspólnych prac filmowych powstały cztery etiudy o Karkonoszach i polsko-czeskiej współpracy. Ciekawym doświadczeniem było także uroczyste otwarcie młodzieżowego studia Telewizji Karkonosze w Jilemnicach w dniu 22 października.

Warsztaty oprócz funkcji dydaktycznej pełniły także funkcję integracyjną i poznawczą. Młodzi mieszkańcy pogranicza polsko-czeskiego mogli poznać się wzajemnie i przełamać barierę językową, co zaowocowało licznymi relacjami koleżeńskimi i przyjaźniami. Wspólne zbieranie materiałów do etiud filmowych pozwoliło także przybliżyć uczestnikom walory krajobrazowe, kulturowe i historyczne regionu Karkonoszy po obu stronach granicy.

Spotkanie młodych reporterów w Jilemnicach było pierwszym elementem w/w projektu. Kolejnym etapem będzie utworzenie w Karpaczu  “ Koła  Młodego Reportera”, gdzie uczestnicy kontynuować będą zdobywanie wiedzy filmowej i fotograficznej podczas cotygodniowych zajęć stacjonarnych i plenerowych. W przyszłym roku planowane jest także zorganizowanie polsko-czeskich warsztatów w naszym mieście.

Projekt „Życie regionu w obiektywie młodych“ realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

18-848x478

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl