Strona głównaAktualnościWaligóra Run Cross Głuszyca za nami

Waligóra Run Cross Głuszyca za nami

Ponad 200 biegaczy w sobotę 10 września zgromadziło się na starcie maratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. O godz. 8.00 wystartowali zawodnicy ultramaratonu na dystansie 53 km, natomiast o godz. 10.00 bieg rozpoczęli zawodnicy półmaratonu o długości 25 km.  Jednak ze względu na niezwykle trudny charakter biegu i upalną pogodę nie wszystkim zawodnikom udało się bieg ukończyć. Ostatecznie na mecie sklasyfikowano 82 ultramatratończyków oraz 94 zawodników półmaratonu WRC.

Pierwszy na mecie półmaratonu w rewelacyjnym czasie 2h:12:42.8 pojawił się wrocławianin Jerzy Ładysz, który zdobył także Puchar Naczelnika Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. Drugi był Piotr Holly z Wałbrzycha (www.sportfuel.pl) z czasem 2h:17:34.5, trzeci Marcin Nowakowski z Wrocławia reprezentujący klub Feniks Legnica  (2h:21:51.4). Pierwszą kobietą na mecie półmaratonu WRC była Paulina Janik z Jeleniej Góry z TS Regle Szklarska Poręba z czasem 2h:41:28.0.

Zwycięstwo ultramaratonu WRC wywalczył Hiszpan Alex Martinez Nunez z Barcelony z czasem 5h:05:41.6, drugi na mecie pojawił się Czech Ondrej Penec ze  Starostina (Cyklo TONY), czas 5h:44:27.2. Norbert Promirski z Wrocławia ( 6h:00:31.4) to najlepszy Polak na mecie ultramaratonu WRC sklasyfikowany jako trzeci w kategorii open. Malwina Jachowicz z Wrocławia pokonała dystans ultramaratonu z czasem 6h:57:13.4 i była pierwszą kobietą na mecie.

Dodatkowo o nagrody walczyli zawodnicy z Faurecia Wałbrzych Zakład Struktur. Na dystansie półmaratonu miejsce pierwsze zajął Mariusz Kostasz (2h:38:56.9), drugie Kamil Pernej (2h45:20.7), a trzecie Miłosz Kaczkowski (2h:54:57.5). Najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się Marlena Bielecka (3h:59:51.5). W ultramaratonie WRC najlepszym pracownikiem Zakładu Struktur Faurecia Wałbrzych okazał się Tomasz Piątkowski, który jednocześnie okazał się najlepszym głuszyczaninem na dystansie 53 km (9h: 22:23.5).

Tytuł najlepszej głuszyczanki półmaratonu WRC wywalczyła Irena Sterecka (3h:32:50.0). Marek Swoboda reprezentujący klub CRANBERRY TEAM (2 h:35:54.6) został najlepszym głuszyczaninem półmaratonu WRC. Z numerem 1 w półmaratonie wystartował także burmistrz Głuszycy Roman Głód, który otrzymał nagrodę w kategorii VIP.

Szczegółowe wyniki w kategorii open i w kategoriach wiekowych dostępne są na stronie http://www.waligoraruncross.pl/files/WRC_open.pdf. http://www.waligoraruncross.pl/files/WRC_kat.pdf

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej kondycji i ukończenia niezwykle trudnego biegu. Jednocześnie zapraszamy do rywalizacji w przyszłorocznej edycji WRC.

Podczas trwania maratonu dla najmłodszych przygotowano specjalny tor przeszkód, po pokonaniu którego dzieci otrzymały medale, dyplomy i słodycze.

Organizatorzy Waligóra Run Cross Głuszyca 2016 składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli współtworzyć wydarzenie biegowe rozgrywane na terenie gmin Głuszyca i Mieroszów. Szczególne podziękowania dla: Faurecia Wałbrzych Zakład Struktur, firmy Trans Kier,  burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego, Nadleśnictwa Wałbrzych, wałbrzysko-kłodzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodociągów Wałbrzych, policjantów  Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, rowerzystów ze Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety, restauracji „Gościniec Sudecki” w Głuszycy, pracowników Urzędu Miejskiego w Mieroszowie, pracowników Centrum Kultury i Urzędu Miejskiego w Głuszycy, dyrekcji, nauczycieli, pracowników głuszyckich szkół wraz z uczniami i rodzicami, przedszkolaków z opiekunami i z rodzicami oraz dla wszystkich wolontariuszy na trasie biegu i w miasteczku zawodów przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej zdjęć na facebook’u – Głuszyca to lubię !

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl