Strona głównaAktualnościWałbrzyski Ośrodek Kultury pozyskuje kolejne pieniądze

Wałbrzyski Ośrodek Kultury pozyskuje kolejne pieniądze

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekaże Wałbrzyskiemu Ośrodkowi Kultury 28 tys. zł. Ośrodek otrzyma dofinansowanie w ramach programu rozwój infrastruktury kultury.

– To część środków za które zakupimy między innymi sprzęt niezbędny do organizowania plenerowych wydarzeń kulturalnych, co podniesie ich jakość – informuje dyrektor WOK, Jarosław Buzarewicz.

WOK wciąż ubiega się o blisko 100 tys. zł dofinansowania projektu „Okiem Woody’ego Allena”. To konkurs na produkcję offową, letnie wieczory z ambitnym kinem i muzyką. Ośrodek złożył także wniosek „Zamki historią Dolnego Śląska” do Muzeum Historii Polski. Blisko 10 tys. zł dofinansowania wzbogaciłoby ofertę wakacyjną miejskiej instytucji kultury.

– Będziemy także aplikować do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego o dofinansowanie kolejnej edycji projektu „Lato w Teatrze” – informuje Jarosław Buzarewicz.

Jeszcze do końca marca realizowany jest polsko-czeski projekt „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Králové”. Odbędą się plenery fotograficzne, podsumowujący współpracę wernisaż w Multimedialnej Galerii Obrazu w WOK Stara Kopalnia, która powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

euro (1)

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl