Strona głównaAktualnościWałbrzych gotowy na Brave Kids

Wałbrzych gotowy na Brave Kids

Wałbrzych gotowy na Brave Kids – początek w weekend. Zobacz co będzie się działo

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, parady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Wałbrzychu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę 17 czerwca, do Wałbrzycha przyjadą uzdolnione dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u wałbrzyskich rodzin. – Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów – mówi Magdalena Sawicka, organizatorka Brave Kids w Wałbrzychu. – Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Wałbrzycha są m.in. członkowie Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii, grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju Dzieci „Aissawa” z Maroka oraz młodzi tancerze ze szkoły średniej Fatih w Turcji. Dołączą do nich dzieci i młodzież z wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex. Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

18 czerwca, godz. 13:00–17:00 – międzynarodowy powitalny piknik rodzinny Brave Kids, Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana)

19 czerwca,  godz. 12:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29

22 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie z gośćmi Brave Kids z Brazylii, Hiszpanii, Hong Kongu, Iranu, Maroka, Mołdawii, Polski, Turcji, Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a

25 czerwca, godz. 15:00 – Międzynarodowa Parada i Pokazy Artystyczne Grup Brave Kids, podczas festynu osiedlowego przy Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, Al. Podwale 2a (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana)

19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury

26 – 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących, Wałbrzyski Ośrodek Kultury

30 czerwca,  godz. 19:00 – Spektakl Finałowy Brave Kids – Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29

Wszystkie otwarte wydarzenia artystyczne w Wałbrzychu są bezpłatne.

Głównym organizatorem Brave Kids w Wałbrzychu jest Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Projekt Brave Kids w Wałbrzychu odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Gminy Wałbrzych.

Finałowy spektakl we Wrocławiu – kup bilet i wesprzyj projekt

Po dwóch tygodniach spędzonych w Wałbrzychu „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu, którzy przyjadą tam z pozostałych miast, będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Z powodu dużego zainteresowania publiczności, w tym roku dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17:00 i 19:00.

Bilety na te wyjątkowe wydarzenie są już w sprzedaży i można je nabywać online na stronie Ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. Bilety będzie można nabyć również przed spektaklami w kasach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Środki zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem ponad 130 dzieci podczas drugiego etapu tegorocznej edycji projektu.

Brave Kids 2017 to już 8 odsłona niezwykłego projektu. W tegorocznej edycji weźmie udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Podczas pobytu w naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Zamieszkają u polskich rodzin w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu i po raz pierwszy w Białymstoku. Następnie wszystkie pojadą na tydzień do Obornik Śląskich, gdzie będą przygotowywać wielki spektakl finałowy, który po raz pierwszy w historii zostanie zaprezentowany dwa razy. Brave Kids 2017 odbędzie się również na Słowacji i w Gruzji.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

Udostępnij:
Tagi
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl