Strona głównaAktualnościWakacyjna „Kopalnia Kreatywności”

Wakacyjna „Kopalnia Kreatywności”

W ciągu dwóch letnich miesięcy w Starej Kopalni będzie można skorzystać z oferty „Kopalni Kreatywności”, czyli wakacyjnych warsztatów rozwijających kreatywność. Jest to projekt skierowany do wszystkich, którzy chcą odkrywać i rozwijać swoje pasje. Wśród propozycji między innymi warsztaty szycia, fotografii, designu, ceramiki, garncarstwa, kowalstwa, tworzenia autorskiej biżuterii oraz warsztaty blogowania.

Tworząc ofertę wakacyjnych warsztatów rozwijania kreatywności dla młodzieży, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia poszerza propozycje spędzenia lata w mieście w twórczy sposób. Dwumiesięczny cykl siedmiu warsztatów to propozycja dla młodzieży na to, aby popracować twórczo, rozwinąć swoje pasje, odkryć swoje hobby i rozwinąć swój osobisty potencjał. Założeniem jest, że poprzez odkrywanie swoich pasji i twórczych zdolności młodzi ludzie zaangażują się w życie lokalnej społeczności i będą w ciągu całego roku zarażać rówieśników pasją oraz zachęcać do wspólnego realizowania działań twórczych w przestrzeni miejskiej. Poprzez rozwijanie kreatywności Stara Kopalnia pragnie wzmacniać postawy obywatelskie i zmotywować młodych ludzi do działania.

Warsztaty będą prowadzone przez osoby, które mają doświadczenie w poszczególnych dziedzinach oferowanych w cyklu:

– Warsztaty z kowalstwa poprowadzi prawdziwy kowal, wielki pasjonat tego ginącego zawodu;

– Warsztaty dziennikarskie powierzone będą znanej  i lubianej dziennikarce oraz blogerce;

– Warsztaty fotograficzne poprowadzi ceniony fotograf i pasjonat przyrody;

– Ceramika i garncarstwo, to mocna strona doświadczonych pracowników Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, działającego w Starej Kopalni;

– Warsztaty wyrobu biżuterii poprowadzi artystka tworząca biżuterię od wielu lat;

– Pasją do designu zarazi projektant sztuki użytkowej;

–  Warsztaty szycia  poprowadzi „Wiśniowa Mama”, w której rękach nici i materiały zamieniają się w małe dzieła sztuki.

Szczegóły na stronie: www.starakopalnia.pl

stara_kopalnia_z_lotu_ptaka

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl