Strona głównaAktualnościW Zieleńcu rusza pierwszy tej zimy wyciąg

W Zieleńcu rusza pierwszy tej zimy wyciąg

To jest moment, na który czekaliśmy od połowy kwietnia! I choć nie możemy powiedzieć jeszcze o oficjalnym otwarciu sezonu, to w najbliższy weekend ruszy w Zieleńcu pierwszy wyciąg. A ponieważ od kliku dni intensywnie pracują u nas armatki i temperatura utrzymuje się poniżej zera, okazja do pierwszego tej zimy szusowanka będzie naprawdę dobra.

Czuliśmy, że w tym roku nie będzie źle. Wskazywało na to wiele znaków na niebie. I jak na razie nasze przypuszczenia potwierdziły się. Ujemna w ostatnich dniach temperatura pozwoliła na uruchomienie śnieżnych armatek, które pracują 24 godziny na dobę. Ponieważ niektóre stoki dość szybko pokrywała odpowiedniej grubości pokrywa, postanowiliśmy, że już w najbliższy weekend uruchomimy pierwszy wyciąg.

I tak w sobotę (12 listopada), punktualnie o godzinie 9:00 ruszy Patyczak N3 Nartorama, który czynny będzie do godziny 17:00 (podobnie będzie w niedzielę). Również w sobotę i niedzielę dla ruchu turystycznego będzie dostępny wyciąg kanapowo – gondolowy SkyWay Express Nartorama. Ceny obowiązywać będą dokładnie takie, jak w trakcie niskiego sezonu, czyli:

karnet na 2 godziny: 40 PLN normalny i 35 PLN ulgowy
karnet na 4 godziny: 50 PLN normalny i 45 PLN ulgowy
karnet na 7 godzin: 70 PLN normalny i 60 PLN ulgowy
Na razie nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, jak sytuacja będzie przedstawiała się w kolejnych dniach. Cały czas trwa intensywne naśnieżanie stoków Mieszko przy M1, Gryglówka przy G1 i G2 oraz Winterpol przy W3 i W5 i biorąc pod uwagę prognozy pogody na najbliższe dni, jesteśmy ostrożnymi optymistami.

Foto: Zieleniec Ski Arena

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl