Strona głównaAktualnościW Żarowie powstanie skatepark

W Żarowie powstanie skatepark

W najbliższych miesiącach ruszy budowa skateparku, specjalnego miejsca przeznaczonego do ekstremalnej jazdy na rowerach BMX , rolkach czy deskorolkach. Obiekt powstanie na terenie przy ulicy Armii Krajowej, obok Tesco w Żarowie. Betonowa płyta boiska została już wylana w minionym roku, teraz zostaną zamontowano urządzenia.

Wiadomo już, że miłośnicy tego sportu znajdą na żarowskim skateparku quarter pipe oraz grindbox. O tym, że będą to właśnie takie urządzenia zabawowe decydowali sami młodzi.

– To nasz szkolny kolega Jakub Jakubowski jako pierwszy przedstawił konkretny projekt powstania skateparku w Żarowie. To on w liście do burmistrza Żarowa napisał, że o takim miejscu marzy od dwóch lat. Teraz jego marzenie będzie miało szanse się urzeczywistnić. Nasi młodzi radni przeprowadzali ankietę wśród młodych mieszkańców gminy. Jej wyniki jednoznacznie wykazały, że to właśnie skateparku brakuje w Żarowie Na żarowskim skateparku zamontowane zostaną dwa największe urządzenia. Będą to dwie rampy, jedna z wyższym podjazdem i druga do tricków – mówi Jakub Błaszczyk, burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz uczniowie żarowskich szkół w piątek, 21 marca spotkali się z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, aby skonsultować i dogadać wszystkie szczegółowy dotyczące budowy skateparku. To właśnie oni decydowali, jak wyglądać będzie nowy obiekt.

– Od samego początku popieraliśmy pomysł budowy skateparku w Żarowie, ponieważ sami uwielbiamy aktywnie spędzać czas. Do tej pory miłośnicy wyczynowej jazdy często wykorzystywali różne parkingi na tego typu sport. Teraz będą mieli specjalnie wyznaczone i przygotowane do tego miejsce. Ponadto, ogłosiliśmy również konkurs na projekt i wykonanie graffiti, który jest związany z samym Żarowem. Z pewnością będzie miał on wpływ na ozdobę naszej gminy. Graffiti jest dość popularne, a jeżeli pozwolimy naszej młodzieży wyszaleć się w formie plastycznej, nie będą ozdabiać oni takimi motywami okolicznych murów czy przystanków – dopowiada Aleksandra Ogryzek, radna Młodzieżowej Rady Miejskiej Żarowa.

Tak nowoczesny obiekt kosztować będzie ponad 46 tysięcy złotych. Gmina Żarów pozyskała na ten cel 25 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

– Pierwsza część skateparku, czyli płyta została wykonana z darowizn sponsorowanych przez lokalne zakłady. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na wykonawcę budowy nowoczesnego skateparku w Żarowie i najprawdopodobniej jeszcze latem pierwsi skejci będą mogli bezpiecznie już rozwijać swoje talenty – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

O takim miejscu żarowska młodzież marzy już od kilku lat. Przestronny skatepark, w którym amatorzy deskorolki i dwóch kółek mogliby szlifować swe akrobatyczne umiejętności już niebawem powstanie w Żarowie.

Źródło: UM Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl