Strona głównaAktualnościW Świdnicy ruszyła ciemnia fotograficzna dla mieszkańców (FOTO – WIDEO)

W Świdnicy ruszyła ciemnia fotograficzna dla mieszkańców (FOTO – WIDEO)

 Jedenastego marca 2015 roku o godzinie 19.00 odbyło się symboliczne otwarcie ciemni fotograficznej znajdującej się w Klubie Bolko w Świdnicy przy placu Grunwaldzkim. Spotkanie miało charakter otwarty. Inicjatorami wskrzeszenia pracowni fotograficznej, która kilka dobrych lat temu tam funkcjonowała są: Paweł Buczma i Piotr Kulej, którzy z uporem ślepca dążyli by fotografię analogową postawić znów na nogi. Udało się, po kilku rozmowach z Robertem Kuklą (artysta plastyk przy Świdnickim Ośrodku Kultury) doszło do kompromisu i ustalono pewne zasady korzystania z obiektu. Dzięki pomocy przyjaciół i własnym nakładem pracy oraz środków finansowych dokanali rewitalizacji opuszczonej pracowni.


Spotkania mają zachęcać dorosłych jak i młodszych fotografów do tworzenia fotografii głównie analogowej, lecz nie zamykając się na inne aspekty tej dziedziny. Począwszy od 11.marca warsztaty odbywać się będą co dwa tygodnie zawsze we środy od godziny 18.0 do 21.00.
Wracając do samego otwarcia to przybyło ponad 20 osób, które przyniosły ze sobą sporo fantów do pracowni. Bardzo to ucieszyło organizatorów . Pojawiło się sporo ciekawych tematów związanych z procesem wywołania i odbijania zdjęć, technik szlachetnych, spotkań plenerowych, wyjazdów jak również finansowania materiałów fotograficznych.

Organizatorzy zachęcają wszystkich fotografujących i nie tylko by spotkać się z magią wywoływania zdjęć już na kolejnych zajęciach, które odbędą się 25 marca o godzinie 18.00 w Klubie Bolko w Świdnicy. Tematem przewodnim będzie luksografia.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage Świdnicka Fotografia Niezależna jak również sukcesywnie informacje odnośnie projektu będą się pojawiać na naszym portalu. 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl