Strona głównaAktualnościW Świdnicy po raz drugi zorganizowane zostanie: „Miasto dzieci”. Potrzebni wolontariusze.

W Świdnicy po raz drugi zorganizowane zostanie: „Miasto dzieci”. Potrzebni wolontariusze.

Jest to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) dla dzieci wieku 6-12 lat ze szkół z Gminy Wiejskiej Świdnicy i Miasta Świdnicy.  „Miasto dzieci” odbędzie się w dwóch turnusach tj. od 18 do 21 sierpnia oraz od 24 do 27 sierpnia. Dzieci będą przebywały na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zapoznają się ze specyfiką różnych zawodów. Za swój wysiłek uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w walucie obowiązującej w „Mieście dzieci”, za który będą mogli nabyć łakocie, zabawki, a bardziej oszczędni wymarzoną rzecz.

Poszukujemy do tego projektu wolontariuszy- wychowawców półkolonii. Mogą nimi być osoby, które ukończyły kurs instruktorski dla kandydatów na wychowawców, mają ukończone 18 lat i co najmniej średnie wykształcenie.

Do zadań wolontariusza będzie należała opieka nad 10-osobową grupą dzieci, uczestników „Miasta dzieci”, a przede wszystkim asystowanie dzieciom podczas zajęć na poszczególnych stanowiskach, w czasie wycieczek, posiłków i zabaw.

Dzięki udziałowi w projekcie wolontariusze zdobędą bezcenne doświadczenie w pracy z grupami dzieci, certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności, możliwość odbycia praktyk studenckich, ubezpieczenie NNW, wyżywienie oraz udział w imprezie na zakończenie projektu. Czas trwania wolontariatu to 9 dni od 8.00 do 16.00. Wolontariuszami mogą być tylko osoby dyspozycyjne podczas trwania całej imprezy.

Zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy prosimy przesyłać na adres: swidnica.miastodzieci@gmail.com

miasto_dzieci_logo

UM Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl